Panika v londýnském metru: lidé na Oxford Street se měli ukrýt

Panika v londýnském metru: lidé na Oxford Street se měli ukrýtAKTUALIZOVÁNO
Londýnská stanice metra evakuována kvůli neupřesněnému incidentu Foto:

FOTO: ilustrační foto Shutterstock

Svět

Evakuace v londýně

Echo24

Rušná londýnská stanice metra Oxford Circus je po panice, kterou následovala evakuace, opět v provozu. Londýnský starosta poděkoval na twitteru policistům a hasičům za nasazení. Policie byla přivolána v pátek okolo 18. hodiny SEČ po zprávách o výstřelech a kvůli podezření z teroristického útoku vyzvala lidi na ulici Oxford Street, kde se stanice nachází, aby se ukryli do budov a zůstali uvnitř.

V 19:30 SEČ již starosta Sadiq Khan informoval, že nejsou žádné důkazy o střelbě nebo zraněních, a proto se zásah ukončuje a stanice opět otevírá. „Je extrémně důležité, abychom zůstali ostražití a nepanikařili. Je důležité, že nejsme lhostejní – v případě pochybností je vždy lepší riskovat chybu při varování a zavolat policii,“ napsal na twitteru. Reagoval tak na paniku, která se v metru a na ulici Oxford Street strhla krátce po zprávách o výstřelech.

 

„Policie reagovala tak, jako by incident souvisel s terorismem,“ uvedla metropolitní policie dříve na twitteru. Obyvatele ihned vyzvala, aby se vyhnuli Oxford Street i kolmé ulici Regent Street.

Dopravní podnik na twitteru dříve oznámil, že policie vyšetřuje incident týkající se jednoho z cestujících, podrobnosti ale nesdělil. Na místo přijeli také hasiči.

Stanice Oxford Circus je jedna z nejfrekventovanějších v britské metropoli, nachází se v srdci nákupní čtvrti. Někteří lidé na sociálních sítích tvrdí, že slyšeli výstřely.

Čtěte také: Moc odvážné i po sto letech. V Londýně zakryli genitálie na Schieleho aktech

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články