„Díky Máro,“ políbil Babiš svého marketingového šéfa Prchala

„Díky Máro,“ políbil Babiš svého marketingového šéfa PrchalaAKTUALIZOVÁNO
Domov

Polibek v přímém přenosu

drb Echo24

Tiskovou konferenci vítězného hnutí ANO provázely emotivní okamžiky. Dost možná budoucí premiér Andrej Babiš objal svého marketingového šéfa Marka Prchala a dal mu pusu na čelo. Prchal se stal výraznou osobností Babišovy úspěšné kampaně, a to zejména na sociálních sítích. Právě na nich se stal však moment z tiskové konference terčem vtipů a různých memes.

Babiš mimo jiné poděkoval Marku Prchalovi, který je autorem většiny Babišových příspěvků na sociálních sítích a také jeho předvolební knihy s názvem O čem sním, když náhodou spím. Prchala pozval na pódium se slovy „Máro, kde jste? Pojďte sem,“ a následně ho políbil na tvář. Nezapomněl zmínit, že hnutí ANO vyhrálo „navzdory dezinformační kampani“.

Marek Prchal skutečně na pódium přišel. A vysloužil si kromě poděkování také polibek. Tohoto momentu se však chopili uživatelé sociálních sítí. Vznikly tedy například koláže, jak Andrej Babiš líbá Marka Prchala – například obdobně jak ruský car Ivan Hrozný zabíjí svého syna v podání Ilji Repina. Objevovaly se i další různé koláže.

Prchal je podle všeho jedním z nejvýraznějších základních kamenů Babišova úspěchu a stojí za kampaní miliardáře, sociálními sítěmi nebo například knižními publikacemi Andreje Babiše.

Babiš ve volbách do Poslanecké sněmovny zvítězil se značným odskokem na druhou ODS. Hnutí ANO získalo 29,64 % hlasů. Miliardář uspěl i přes své předchozí vyhození z vlády a ministerstva financí. Zároveň byl také do soboty trestně stíhán. Jelikož však znovu zvolením do Poslanecké sněmovny svůj mandát obhájil, bude muset policie znovu doručit žádost o vydání k trestnímu stíhání do dolní komory Parlamentu ČR, protože Babiš opět získal poslaneckou imunitu.

Čtěte také: Stíhání Babiše se zpětně přeruší k dnešku, uvedl ústavní právník

Související články