„Díky Máro,“ políbil Babiš svého marketingového šéfa Prchala

Polibek v přímém přenosu

„Díky Máro,“ políbil Babiš svého marketingového šéfa PrchalaAKTUALIZOVÁNO
Domov

drb Echo24

Tiskovou konferenci vítězného hnutí ANO provázely emotivní okamžiky. Dost možná budoucí premiér Andrej Babiš objal svého marketingového šéfa Marka Prchala a dal mu pusu na čelo. Prchal se stal výraznou osobností Babišovy úspěšné kampaně, a to zejména na sociálních sítích. Právě na nich se stal však moment z tiskové konference terčem vtipů a různých memes.

Babiš mimo jiné poděkoval Marku Prchalovi, který je autorem většiny Babišových příspěvků na sociálních sítích a také jeho předvolební knihy s názvem O čem sním, když náhodou spím. Prchala pozval na pódium se slovy „Máro, kde jste? Pojďte sem,“ a následně ho políbil na tvář. Nezapomněl zmínit, že hnutí ANO vyhrálo „navzdory dezinformační kampani“.

Marek Prchal skutečně na pódium přišel. A vysloužil si kromě poděkování také polibek. Tohoto momentu se však chopili uživatelé sociálních sítí. Vznikly tedy například koláže, jak Andrej Babiš líbá Marka Prchala – například obdobně jak ruský car Ivan Hrozný zabíjí svého syna v podání Ilji Repina. Objevovaly se i další různé koláže.

Prchal je podle všeho jedním z nejvýraznějších základních kamenů Babišova úspěchu a stojí za kampaní miliardáře, sociálními sítěmi nebo například knižními publikacemi Andreje Babiše.

Babiš ve volbách do Poslanecké sněmovny zvítězil se značným odskokem na druhou ODS. Hnutí ANO získalo 29,64 % hlasů. Miliardář uspěl i přes své předchozí vyhození z vlády a ministerstva financí. Zároveň byl také do soboty trestně stíhán. Jelikož však znovu zvolením do Poslanecké sněmovny svůj mandát obhájil, bude muset policie znovu doručit žádost o vydání k trestnímu stíhání do dolní komory Parlamentu ČR, protože Babiš opět získal poslaneckou imunitu.

Čtěte také: Stíhání Babiše se zpětně přeruší k dnešku, uvedl ústavní právník