Topolánek vrací úder: „Zeman měl ve vězení Snopkovou a Svobodu, já Dalíka. Je to 2:1 pro Miloše,” prohlásil

Topolánek vrací úder: „Zeman měl ve vězení Snopkovou a Svobodu, já Dalíka. Je to 2:1 pro Miloše,” prohlásilNOVÉ
Kandidát na prezidenta Mirek Topolánek Foto:

Foto: Shutterstock

Domov

Topolánek okomentoval Zemanova slova

drb

Prezidentský kandidát a někdejší předseda ODS Mirek Topolánek se ostře vymezil vůči stávající hlavě státu Miloši Zemanovi, který mu v jednom z rozhovorů vyčetl, že jeho někdejší poradce Marek Dalík musel nastoupit do vězení k výkonu trestu. Topolánek v rozhovoru pro Blesk.cz Zemanovi ironicky připomněl jeho blízké spolupracovníky, zesnulého Iva Svobodu a Barboru Snopkovou, kteří byli odsouzeni v kauze Liberta.

„Zcela bez souvislosti s prezidentskou kandidaturou musím replikovat, abychom si vzpomněli na jména Snopková a Svoboda. Takže je to 2:1 pro Miloše,“ poznamenal ironicky Topolánek na adresu současného prezidenta Miloše Zemana.

Čerstvý prezidentský kandidát a někdejší premiér České republiky přiznává, že se ho trest pro Marka Dalíka osobně dotýká, protože se jednalo o jeho dlouholetého poradce, se kterým má dobré vztahy. „Každý člověk někoho zná, někoho potkal, a já za 62 let jsem těch lidí potkal spoustu, s tím se musí vypořádat voliči. Buď mi uvěří, co jsem řekl, nebo mi to neuvěří. Snažím se být s ním (s Dalíkem – pozn. red.), alespoň duchem, protože přeci jenom je to člověk, který mi byl velmi blízko, minimálně do roku 2006, než jsem šel na Úřad vlády. Potom to bylo podstatně komplikovanější. Neumím mu nijak pomoct,“ dodal Topolánek, který se už opakovaně vyjádřil v tom smyslu, že by Dalíka v případě, že by se stal prezidentem, neomilostnil. 

Politik, kterého nominovali do prezidentských voleb senátoři, dodal, že byl Dalík strůjcem jeho úspěšných kampaní, pomáhal mu s přípravou důležitých projevů a zejména v pracovní rovině si dobře rozuměli.

Topolánek dosud působil jako člen představenstva monopolního slovenského přepravce plynu Eustream a jako předseda dozorčí rady Elektrárny Opatovice, které jsou součástí EPH. Mluvčí firmy Daniel Častvaj oznámil, že Topolánek výkon těchto funkcí pozastavil. Podle ředitele Teplárenského sdružení ČR Martina Hájka Topolánek pozastavil i své působení ve funkci předsedy výkonné rady tohoto sdružení. Nového předsedu ale organizace podle Hájka zatím nehledá.

Čtěte také: Proč Topolánek

Související články