Řecké kostelní zvony vyzváněly umíráček na protest proti „nekřesťanskému zákonu“

Řecké kostelní zvony vyzváněly umíráček na protest proti „nekřesťanskému zákonu“NOVÉ
Svět

"V rozporu s Bohem"

Kostelní zvony na západě Řecka v neděli vyzváněly umíráčky na protest proti novému zákonu, který lidem usnadňuje změnit si pohlaví. O využití zvonů k tomuto účelu rozhodl konzervativní metropolita Amvrosios z Kalavryty. Parlament v úterý odhlasoval zákon, který umožňuje lidem změnit si v dokladech pohlaví podle vlastního uvážení.

Doposud musely transgenderové osoby pro úřední přepis prokazovat, že podstoupily operační zákrok pro změnu pohlaví a psychiatrické vyšetření. Nyní stačí už jen čestné prohlášení ověřené soudem. Zákon se vztahuje na osoby starší 15 let.

Na základě doporučení metropolity budou kněží z Kalavryty počínaje dneškem až do soboty nechávat každé poledne zvonit po tři minuty umíráček. Kněží vyzvali úřady, aby zákon, který podle nich není „křesťanský ani řecký“, zrušily.

„Je pobuřující, že si někdo může změnit pohlaví za několik minut pouhým prohlášením. Je to v rozporu s tím, čím Bůh lidi obdařil. Kdo není v souladu se svým pohlavím, je duševně nemocen,“ uvedli kněží z diecése Kalavryta. V největším městě této oblasti hodlají vyvěsit protestní hesla.

Jako smrtelný hřích se v prohlášení odsuzuje homosexualita a varuje se proti „jakékoli úchylce“. Kněží se také obávají, že příště na řadu přijde zákon, který umožní homosexuálům adoptovat děti.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:Řecko cítí čínské peníze: zablokovalo kritiku lidských práv

Související články