1 změny v Saúdské Arábii

Upálím vás i s autem, hrozil řidičkám muž, kterého zadržela saúdská policie

NOVÉ

Témata: ,

Saúdská policie zadržela na východě země muže, který hrozil upálením ženám, jež se osmělí usednout za volant. Napsal to list The Independent. Vláda v Rijádu počátkem týdne vydala nařízení, jímž ženám v Saúdské Arábii povoluje řídit automobil. Očekává se, že ženy budou moci v Saúdské Arábii řídit od června příštího roku.

Zadržený muž na sociálních sítích šířil videovzkaz, v němž ženám hrozil, že pokud budou řídit vůz, „upálí je i s autem“. Jméno zadrženého policie neoznámila, případ ale potvrdilo saúdské ministerstvo vnitra, napsal The Independent.

Království dosud ženám řídit automobil bez výjimky zakazovalo, avšak mnohé aktivistky zahájily kampaň neposlušnosti. Nechaly se fotografovat při jízdě a některé skončily ve věznicích nebo s pokutami.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Zákaz řízení automobilů Saúdským Arabkám komplikuje život. Mnohé rodiny musejí kvůli nákupům nebo dopravě žen do práce najímat řidiče, což je stojí nemalé peníze.

Čtěte také... a ženám se povoluje řídit


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.