Karel Jarolím zůstává reprezentačním trenérem až do konce kvalifikace o Euro

Český fotbal

Karel Jarolím zůstává reprezentačním trenérem až do konce kvalifikace o EuroNOVÉ
Domov

jk

Fotbalová asociace České republiky na svých webových stránkách oznámila, že Karel Jarolím zůstane trenérem fotbalové reprezentace ČR až do konce kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2020.

Cíle, kterých má reprezentace dosáhnout, stanoví nové vedení FAČR, které se bude volit 12. prosince. Další jednání je poté naplánováno na leden v novém roce.

„Bylo potřeba si některé věci s trenérem Jarolímem jasně vyříkat, což se myslím povedlo. Karel pochopil, že nám jde o stejnou věc, a že sportovní cíle pro jakéhokoliv trenéra musí být jasně předem definovány. V tuto chvíli, těsně před fotbalovými volbami, je samozřejmě smysluplné, aby o přesné definici těchto cílů rozhodlo až nové vedení FAČR,“ uvedl místopředseda FAČR Roman Berbr.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

„Osobní schůzka byla po událostech posledních dnů nutností a já jsem rád, že k ní došlo velmi rychle. Schůzka to byla intenzivní a je dobře, že obě strany mluvily otevřeně. Vyjasnili jsme si vzájemná stanoviska i budoucí komunikaci. Všichni chceme úspěch pro český fotbal a já věřím, že současný reprezentační tým na něj může dosáhnout,“ řekl trenér Karel Jarolím.

Obě strany se dohodly na znění tohoto prohlášení a nastavení vzájemné komunikace pro budoucí období. K zmíněným výsledkům společného jednání se už také nebudou dále mediálně vyjadřovat.

Čtěte také: Kluby zkusí najít nové vedení fotbalu, chtějí jednat s Berbrem