1 Nový prezidentský kandidát

Volíte hulváty a bezcharakterní prasata. Jsem vhodný kandidát, říká Tonda Blaník

, UVNITŘ VIDEO

Témata: ,

Mezi kandidáty na post prezidenta České republiky přibyl další uchazeč. Je jím lobbista Tonda Blaník ze seriálu Kancelář Blaník. Ve volebním spotu zdůrazňuje mimo jiné své dlouholeté zkušenosti v politice. „Slibuju, že budu stejně sprostej k obyčejnejm lidem jako k vysoko postavenejm osobám,“ vzkazuje Blaník voličům. 

Na začátku volebního videa se Tonda Blaník stojící vedle svých asistentů Žížaly a Lenky snaží voliče upoutat známými hesly jako „Pojďme udělat Českou republiku velkou! Again!“ či „Ano, my můžeme!“. Pak ale přejde k vyjadřování, na jaké jsou zvyklí diváci pořadu Kancelář Blaník, kde je Tonda hlavní postavou. „Z vlastní zkušenosti vím, že si volíte za reprezentanty týhle země neotesance, hulváty a naprosto bezcharakterní prasata. Z toho důvodu si myslím, že jsem vhodnej kandidát,“ říká Blaník.

Nový prezidentský kandidát se dal do sbírání podpisů ihned po dotočení volebního spotu. Zda ale sežene 50 000 podpisů nutných pro kandidaturu, není jasné. „Momentálně jsme s Žížalou a Lenkou v terénu a sbíráme podpisy pro mou kandidaturu. Pravda a láska už konečně musí dostat šanci!“ přišla odpověď od Tondy Blaníka pro server Echo24.

Na svých webových stránkách představuje Tonda Blaník detailněji svůj program. Podporuje například setrvání v Evropské unii a slibuje lepší čerpání dotací. Odmítá také jakékoli kvóty. Výjimku by představovali pouze migranti, kteří jsou ochotní si náklady za azyl platit sami.

Další změny, které chce Tonda Blaník prosadit, jsou zlevnění másla a povolení korupce. „Bude-li každý z nás korumpován, budeme se mít všichni stejně dobře,“ stojí v programu.

Seriál Kancelář Blaník vysílá internetová televize Stream.cz, lobbista Tonda Blaník v něm jedná s vrcholnými českými politiky a ze zákulisí řídí chod státu. Jednotlivé díly satiricky reflektují dění na současné politické scéně. Podobnou recesi představuje i profil kandidáta Miroslava Frajbiše, který se prezentuje jako kandidát z lidu. Stěžejními body jeho programu pak byla migrace nebo vystoupení z NATO, protože máme Blanické rytíře.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Už se na to nemůžu dívat, říká kandidát na Hrad Fischer

Podpoří komunisté volbu Zemana? Stanovili podmínky pro kandidáta na Hrad

Z nového čísla Světové velmoci na hraně. Je další velká válka nevyhnutelná?

Echo týdne: BIS, stará doba a pražští sankyloti ● Téma: Druhá transformace ● Kauza: Ťokovy dálnice ● Komentář: Politika utopená v krvi ● Esej: Proč je les oslabený?

Právní řád v Česku nefunguje Bývalý velvyslanec Milan Sedláček o sobě a české justici
Láska za časů internetu Hledáte trvalý vztah? Bez tradičních metod to nepůjde
,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.