1 Útok z ponorky

Rusové z ponorky zaútočili raketami na cíle IS v Sýrii

nové

Témata: , , ,

Ruská armáda vypálila z ponorky rakety s plochou dráhou letu na pozice radikálů z Islámského státu (IS) ve východosyrské provincii Dajr az-Zaur. Oznámila to v úterý s odvoláním na ruské ministerstvo obrany agentura RIA Novosti.

IS po ztrátě svého hlavního sídla v Rakce přesunuje své lidi na východ Sýrie. Jeho bojovníci jsou v Dajr az-Zauru, na nějž se nyní soustřeďuje pozornost syrské armády a jejích spojenců z Ruska a Íránu.

Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že z ponorky Velikij Novgorod, která je ve východní části Středozemního moře, byly vypáleny tři rakety Kalibr. Zničily Islámskému státu velitelská stanoviště IS a muniční sklad v blízkosti města Búkamál, které leží u hranice s Irákem.

Ruská armáda bojuje v Sýrii od roku 2015 na straně tamní vlády a pomohla jí zvrátit poměr sil v její prospěch. Kromě letadel operují v bojích také lodě přesunuté do Středozemního moře.

Čtěte také: Rusové zakázali anonymitu na internetu. Experti mluví o cenzuře

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.