1 Le Penová ztratila imunitu

Le Penová přišla o imunitu kvůli fotkám zvěrstev Islámského státu

NOVÉ

Témata: ,

Francouzské Národní shromáždění ve čtvrtek zrušilo poslaneckou imunitu předsedkyni nacionalistické Národní Fronty (FN) Marine Le Penové. Politička tak může být stíhána kvůli šíření fotografií zachycujících zvěrstva páchaná takzvaným Islámským státem (IS) na twitteru.

Za zveřejňování fotografií znázorňujících násilí hrozí ve Francii podle agentury AP až tři roky vězení a pokuta ve výši 75.000 eur (přes 1,9 milionu korun).

Le Penová je viněna z toho, že na konci roku 2015 umístila na twitter tři fotografie zachycující zavraždění rukojmí IS. Jeden ze snímků ukazoval tělo amerického novináře Jamese Foleyho, jemuž islamisté uřízli hlavu.

Le Penová tak reagovala na srovnání její strany s IS, jež zaznělo v jednom televizním pořadu.

Už v březnu zrušil imunitu Le Penové Evropský parlament. Politička však mezitím byla zvolena do Národního shromáždění a Evropský parlament opustila. Podle ní jsou kroky směřující k jejímu vyšetřovaní politicky motivované.

Čtěte také:Marine Le Penová byla oficiálně obviněna ze zneužití evropských peněz


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.