1 Zemanovo zdraví

Omezil prezident pití alkoholu? Sám Zeman takovou informaci popírá

, AKTUALIZUJEME

Témata: , ,

Prezident Miloš Zeman podle informací Lidových novin na doporučení svých lékařů značně upravil životosprávu. Výrazně prý omezil pití alkoholu, čehož si všimli i návštěvníci jeho mítinků v Ústeckém kraji. Sám Zeman to však v Dubí odmítl ještě před zveřejněním zprávy.

Miloš Zeman se prý na mítincích v Žatci a v Dubí držel velmi zkrátka. „Na úvod si lehce připil cinzanem, pak se držel výhradně nealka,“ prozradil Lidovým novinám pod podmínkou anonymity jeden z krajských zastupitelů.

Informaci Lidových novin, že by omezil pití alkoholu však Miloš Zeman už včera na mítinku v Dubí předem odmítl. „Dozvěděl jsem se od svého tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka, že v redakci Lidových novin se připravuje článek, že jsem tak těžce nemocný a že jsem přestal pít alkohol. Oznamuji vám, že nejsem těžce nemocný a že jsem nepřestal pít alkohol,” uvedl Zeman.

Miloš Zeman svou oblibu alkoholu přiznává a z jeho okolí prosakovaly informace o ne zrovna střídmém pití. Podle dřívějšího vyjádření šéfa lékařského konzilia Martina Holcáta Zemanovi nedělalo problém ani šest skleniček vína a tři panáky denně, které dříve vypil. „Myslím si, že to extrémní přísun není,” uvedl Holcát před třemi lety pro Radiožurnál.

Zemana také nechvalně proslavila tzv. hradní viróza, kdy se v květnu 2013 po návštěvě ruské ambasády účastnil slavnostního odemykání korunovačních klenot v Chrámu sv. Víta. Na televizním záznamu z této akce vrávoral a měl nepřítomný pohled. Hrad později oznámil, že nešlo o opilost, ale o virózu.

Diskuze o Zemanově zdraví se vedou již dlouhou dobu. Prezident několikrát potvrdil, že mu nic nebrání ve vykonávání funkce. Dobré výsledky aktuálního vyšetření potvrdil také na dotaz Jaromíra Soukupa na TV Barrandov. Seznam jeho nemocí je prý až na výjimku prázdný „Polyfunkční neuropatie, to bude jediná řádka na tom papíru.” Žádné další problémy kromě chození tedy prezident nemá, odvolal se přitom na komplexní vyšetření včetně CT, které podstoupil.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Prezident Zeman navštíví Plzeňský kraj těsně před parlamentními volbami

Zeman: Jsem zcela zdráv, byl jsem na cétéčku

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.