1 Atentát na atentátníka

Údajného atentátníka na Putina v Kyjevě někdo postřelil, jeho manželka zemřela

NOVÉ

Témata: , , ,

Neznámí pachatelé v pondělí nedaleko Kyjeva postřelili údajného atentátníka na ruského prezidenta, Čečence Adama Osmajeva. S odkazem na oznámení ukrajinského poslance a poradce ministra vnitra Antona Heraščenka o tom informovala ukrajinská média. Muž utrpěl těžké zranění do nohy, je však mimo ohrožení života. Při útoku zemřela jeho manželka Amina Okujevová.

Ruská justice viní Osmajeva z podílu na přípravě atentátu na prezidenta Vladimira Putina v roce 2012. Muž byl zadržen v Oděse a měl být předán úřadům v Moskvě. Po svržení proruského režimu ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče se však dostal na svobodu a na straně ukrajinské armády bojoval na východoukrajinském Donbasu. Velel zde čečenskému praporu.

Neznámí pachatelé údajně se samopaly v pondělí zaútočili na automobil Okujevové, policie nyní zahájila pátrací akci. Incident je letos už druhým útokem na Osmajeva. V červnu při přestřelce v Kyjevě utrpěl muž zranění do levé plíce, Amina Okujevová tehdy útočníka v sebeobraně zastřelila.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: „Stalinské represe jsou tragédií národa,“ řekl Putin při odhalení Zdi nářků v Moskvě

Putin: Prezidentem může být i žena, v Rusku je možné všechno