Linka bezpečí spouští kampaň proti šikaně

Linka bezpečí

Linka bezpečí spouští kampaň proti šikaněNOVÉ 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Linka bezpečí spouští kampaň Postav se s námi proti šikaně, která je zaměřená na děti školou povinné, studenty, rodiče a pedagogy. Cílem této kampaně je, aby se lidé nebáli o šikaně mluvit, a pomáhat obětem. Uvedl to vedoucí Linky bezpečí Peter Porubský.

"Kampaň vyzývá rodiče, děti i pedagogy, aby se nebáli o šikaně mluvit, postavili se za oběť šikany a podpořili bezplatnou celostátní Linku bezpečí, kde se touto problematikou zabývají speciálně vyškolení konzultanti,” uvedla Soňa Petrášková, ředitelka Linky bezpečí. Za podpory společnosti Veolia vznikl videospot, který bude spuštěn na sociálních sítích v několika verzích a ukazuje, jak je důležité nebýt lhostejný, postavit se proti šikaně a chránit její oběť, která potřebuje podporu, pozornost a pomoc.

Patrony kampaně jsou i herec Filip Tomsa a zpěvák Sebastian. Na webových stránkách www.zastavsikanu.cz mohou lidé napsat vzkaz nebo natočit video a pomoci druhým svým vlastním příběhem nebo přispět na provoz Linky bezpečí, aby mohla obětem šikany pomáhat.

Není to poprvé, co se Linka bezpečí spojuje se známými tvářemi v rámci projektů pro školy a veřejnost. Na Linku bezpečí, jako odborného garanta, se čím dál častěji obracejí mladí umělci a kapely s nabídkou spolupráce. Kapela HIGHVIBES připravila pro žáky ZŠ výchovně motivační koncert „Na vlnách přátelství“, který se zaměřuje na přátelství, pomoc a šikanu. Kapela zakázanÝovoce zase natočila videoklip „Probdělý noci“ ke svému albu Díky vám!, který pojednává o šikaně. „Propojení s muzikanty může být dalším vhodným způsobem, jak služby Linky bezpečí přiblížit dětem,“ dodal Peter Porubský.

Linka bezpečí také spolupracuje s projektem pro odhalování šikany na školách s názvem „Nenech to být“. Na školách, které jsou do projektu zapojené, je možné využít web a mobilní aplikaci Nenech to být. Přes ní mohou žáci nebo rodiče anonymně upozornit na dítě, kterému je ubližováno. Oznámení se pak dostane přímo ke kompetentní osobě na škole. Pokud je dítě svědkem brutální šikany nebo eskalujících problémů, které nesnesou odkladu, konzultanti Linky bezpečí jsou nápomocni nonstop a zdarma po celý rok na čísle 116 111, e-mailu i chatu. V současné době se do projektu zapojilo přes 700 škol.

Čtěte také: Nový web chce vyřešit šikanu na školách

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články