Festival svobody cenzuroval kandidáty. Horáčka a Topolánka nepustil ke slovu

Oslavy 17. listopadu

Festival svobody cenzuroval kandidáty. Horáčka a Topolánka nepustil ke slovuNOVÉ 1
Domov
Echo24
Sdílet:

V rámci Festivalu svobody, který oslavoval konec komunistického režimu v Československu, vystoupili tři prezidentští kandidáti a to Jiří Drahoš, Marek Hilšer a Pavel Fischer. Zájem měl i Michal Horáček a Mirek Topolánek. Pořadatelé je odmítli. Tvrdí, že chtěli dát prostor těm kandidátům, kteří se „dlouhodobě chovají v souladu s hodnotami 17. listopadu“. Horáček byl přitom jedním z přímých účastníků listopadu 1989. 

 „Rozhodli jsme se vzhledem k tomu, že jsme občanská akce dát prostor těm kandidátům, kteří nám přijdou, že se dlouhodobě chovají v souladu s hodnotami 17. listopadu,“ řekl pro Echo24 mluvčí festivalu Jan Gregar.

Michala Horáčka vysvětlení organizátorů rozzlobilo. „Oni si asi myslí, že já hodnoty 17. listopadu neztělesňuju. Nevím, proč bych já, aktivní aktér revoluce a účastník všech jednání, měl být s listopadem spojován méně než ti, kteří tam nebyli,“ řekl ČTK Horáček.

Na Twitteru uvedl, že mu prezidentský kandidát Marek Hilšer nabídl polovinu svého času pro vystoupení. „Pořadatelé to odmítli, ale jeho nabídky si vážím,“ napsal Horáček na Twitter.

Na Festivalu svobody chtěl vystoupit i Mirek Topolánek. Pořadatelé však serveru Echo24 sdělili, že o přání Topolánka vystoupit nic neví. „Já vám o tom nemůžu říct nic bližšího, poněvadž o tom nic nevím. Ještě jsem pro jistotu nechával prověřit naše kanály na Facebooku a dalších místech a nenašli jsme vůbec žádnou komunikaci s panem Topolánkem nebo s kýmkoliv z jeho týmu,“ řekl Jan Gregar.

Podle něj původně neměl vystoupit žádný kandidát, protože Festival svobody je oficiálně nepolitická akce. „My jsme to poměrně široce a dlouze diskutovali, protože původně to v programu nebylo. Nicméně poté převážil názor, že bychom se chtěli nějakým způsobem dostat k té problematice volby prezidenta, protože je to důležitá volba, která nás čeká teď v lednu,“ sdělil Gregar Echo24.

Čtěte také: Koncert pro budoucnost. Pořadatelé chtějí dostat na Václavák 100 tisíc lidí

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet: