Janouškův zdravotní stav se prý nelepší, v úvahu připadá i upuštění od zbytku trestu

Kauza Janoušek

Janouškův zdravotní stav se prý nelepší, v úvahu připadá i upuštění od zbytku trestuAKTUALIZUJEME
Roman Janoušek Foto:

FOTO: Printscreen ČT

1
Domov
Sdílet:

Zdravotní stav lobbisty Romana Janouška se podle soudu nelepší a v úvahu prý připadá upuštění od zbytku trestu za sražení ženy automobilem. Lobbistovu žádost o další přerušení trestu zamítl, protože za této situace není podle soudu na místě. Informovala o tom dnes Česká televize. Janoušek byl odsouzen na 4,5 roku vězení za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky.

„Pokud byl odsouzenému Romanu Janouškovi výkon trestu odnětí svobody přerušen již celkově na dobu jednoho a tři čtvrtě roku, během které nedošlo ke zlepšení jeho zdravotního stavu natolik, aby byl schopen výkonu trestu, není podle názoru soudu namístě rozhodovat o dalším přerušení výkonu trestu odnětí svobody,“ píše se podle ČT v rozhodnutí Krajského soudu v Brně. Soud zároveň dodal, že prognóza Janouškova stavu neočekává takové zlepšení, aby si mohl zbytek trestu odpykat.

Janouškovi mělo přerušení trestu skončit 25. listopadu. Proto se na soud obrátil se žádostí o delší přerušení z důvodu zdravotních komplikací.

Janoušek v březnu roku 2012 v Praze v opilosti naboural do automobilu vietnamské ženy a od nehody ujel. Řidička ho dohonila, když zastavil na červenou. Vystoupila a postavila se před Janouškův automobil a chtěla s ním situaci vyřešit.

Lobbista proti ní nejdříve dvakrát popojel, potom ale na zelenou šlápl na plyn, ženu porazil a ujel. Janoušek původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu. Nakonec ale dostal za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky 4,5 roku vězení.

Ve vězení byl Janoušek od 18. listopadu 2014 do 9. března 2016. Nejprve mu výkon trestu přerušilo vedení věznice, poté krajský soud. Janoušek si dlouhodobě stěžoval na zdravotní komplikace po operacích hlavy.

Čtěte také: Zkreslil posudek Janouškovy nehody, od soudu dostal podmínku

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články