Praha proti komunistům. Lidé přelepují Semelovou posledním dopisem Milady Horákové

FOTO UVNITŘ

Praha proti komunistům. Lidé přelepují Semelovou posledním dopisem Milady HorákovéNOVÉ
Plakáty KSČM v metru na Florenci Foto:

Foto: Vojtěch Šeliga

4
Domov
Echo24
Sdílet:

Na předvolební plakáty pražské KSČM začali lidé lepit poslední dopis Milady Horákové, který popravená advokátka napsala před svou smrtí v roce 1950. Dopis se objevil hlavně na postavě poslankyně Marty Semelové (KSČM), která dlouhodobě vzývá někdejšího prezidenta Klementa Gottwalda, jenž rozsudek smrti nad Horákovou podepsal.

Plakáty pražských komunistů visí, podobně jako ty ostatních stran, na většině viditelných míst, zejména pak právě kolem eskalátorů ve stanicích metra. V posledních dnech se začaly vyskytovat případy, kdy někdo na plakáty komunistických politiků začal lepit poslední dopis Milany Horákové z pankrácké věznice.

Papíry se objevily na postavě poslankyně Marty Semelové nebo Josefa Skály. Stranická expertka na školství se aktivně hlásí k odkazu bývalého prezidenta Klementa Gottwalda, za jehož výkonu funkce byla Horáková popravena. Semelová například v minulosti zpochybnila to, že by přiznání Horákové bylo vynucené. Vojenskou okupaci sovětských vojsk z roku 1968 pak zase označila jako „internacionální pomoc“.

Ke komunistické ideologii se pevně hlásí také Josef Skála. Podnikatel a vysokoškolský pedagog nedávno v rozhovoru pro Hospodářské noviny připustil, že kdyby v roce 1989 nepadl režim, nemusel by nyní být „jen“ řadovým politikem. „Byl jsem součástí různých úvah. Ale víc neřeknu. Možná jednou přijde doba, ale dnes by to zamíchalo kartami a mně by tady zvonily telefony.“

Vylepené dopisy se objevily prakticky po celém metru, například ve stanicích Florenc, Náměstí Republiky, Malostranská nebo na Karlově náměstí. Mnohým uživatelům Twitteru se tato skutečnost líbila a přiznali, že se k polepování předvolebních plakátů přidají. „Luxusní nápad, jdu tím taky pár plakátů doplnit :),“ napsal například uživatel Patrick Zandl.

Na některých fotografiích, které redakce deníku Echo24 pořídila, je ale znát, že některé vylepené dopisy už se někdo snažil odstranit, což se však úplně nepodařilo.

Komunisté mají velkou pravděpodobnost, že se v nadcházejících volbách dostanou do Poslanecké sněmovny. Některé průzkumy jim přisuzují preference až kolem 15 %.

Čtěte také: Anticena za omezování svobody? Dostali ji poslanci v čele s Ondráčkem z KSČM

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články