1 Ocenění od univerzity v Kóbe

Drahoš převzal za svou vědeckou práci čestný doktorát od japonské univerzity

NOVÉ

Témata: , , ,

Jiří Drahoš převzal od Univerzity v Kóbe čestný doktorát za dlouhodobý přínos česko-japonským vztahům ve vědě. Jedná se o druhý takový doktorát, který kandidát na prezidenta a bývalý předseda Akademie věd za svou vědeckou činnost dostal. Drahoš přitom vyloučil, že bylo předání doktorátu načasováno na období prezidentské kampaně.

Drahoš převzal doktorát během slavnostní akce v Tančícím domě za účasti představitelů japonské univerzity v Kóbe. Zdůraznil, že si doktorátu velmi váží. S odkazem na módu udělování čestných doktorátů politikům upozornil, že toto ocenění reflektuje jeho dlouhodobou skutečnou vědeckou práci a ne pouze nějakou formální spolupráci.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

„Je to můj druhý čestný doktorát. Ten první mám od Technické univerzity z Bratislavy. Vážím si toho, že oba mé čestné doktoráty jsou za něco, že to není formální akt. Já jsem si musel oba ty doktoráty odpracovat a jsem velmi rád, že to kolegové z Japonska ocenili,“ uvedl Drahoš, který se na společných projektech s odborníky z Kóbe podílel od roku 1992 a během té doby patnáctkrát navštívil Japonsko.

Spekulace, že by bylo předání čestného doktorátu naplánované na předvolební prezidentskou kampaň, Drahoš odmítl. „Jsem přesvědčený, že můj doktorát s kandidaturou nesouvisí,“ řekl. To s nadsázkou potvrdili i zástupci japonské strany. Podle nich se v Japonsku ani neví, že se v Česku blíží prezidentské volby. Předání doktorátu navíc naplánovali tak, aby z Prahy mohli pokračovat na konferenci do Bruselu, které se účastní každoročně.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Zeman zahájil podnikatelské fórum v Jekatěrinburgu a dostal doktorát


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.