V Praze stoupá počet černých pasažérů, Dopravní podnik chce nabrat nové revizory

Nárůst počtu revozorů

V Praze stoupá počet černých pasažérů, Dopravní podnik chce nabrat nové revizoryNOVÉ
Dopravník podnik hl. m. Prahy Foto:

Foto: Dopravník podnik hl. m. Prahy

1
Domov
  • red, jh
Sdílet:

S tím, jak meziročně přibývá cestujících bez platného lístku nebo průkazu, plánuje Dopravní podnik hl. m. Prahy posílit sbor pražských revizorů. Náborová kampaň, kterou odstartoval, má podle serveru E15.cz rozšířit stávající řady 145 zaměstnanců.

Podle údajů roku 2013 bylo registrováno 252 766 černých pasažérů, vloni už revizoři pokutovali 299 533 lidí. Jen za první pololetí letoška potom šlo o dalších 150 tisíc lidí. S navyšujícím se počtem cestujících, kteří porušili dopravní podmínky, stoupá rovněž číslo vystavených pokut. Zatímco v roce 2013 vybral DPP pokuty za 104 milionů korun, roku 2016 to bylo za 139 milionů. 

Kvůli těmto údajům plánuje Dopravní podnik posílit tým revizorů o dalších patnáct. V minulých letech ho opustilo 88 pracovníků na této pozici, tedy více jak polovina současného stavu. „Práce přepravního kontrolora je psychicky i fyzicky velmi náročnou činností a přirozeně zde dochází k určité fluktuaci pracovníků. Dle potřeby jsou proto organizovány přibližně jednou ročně nábory a výběr nových revizorů,“ sdělil E15.cz DPP. 

Dopravní podnik hlavního města Prahy má podle deníku skoro 11 tisíc zaměstnanců. Vlastní jej Praha, která na jeho provoz každoročně uvolní 12 miliard korun.

Čtěte také: Některé stanice metra se konečně dočkají Wi-Fi. Prahu to bude stát miliony

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet: