2 Úmrtí

Zemřela Jaruš z Kouzelníka, herečka Jaroslava Hanušová

, NOVÉ

Témata:

Herečka Jaroslava Hanušová zemřela v pondělí dopoledne, podlehla celkovému selhání organismu. Poslední dva roky strávila po amputaci nohou připoutána na invalidní vozík. Herečka, která se proslavila především jako parťačka Jiřího Lábuse coby „Jaruš“ v pořadu Možná přijde i kouzelník, měla za tři dny slavit 67. narozeniny. O jejím úmrtí informoval deník Blesk.cz.

„Maminka zkolabovala v sobotu a byla hospitalizována ve Vinohradské nemocnici. Dnes dopoledne podlehla selhání organismu,“ citoval Blesk dceru herečky Kláru Hanušovou.

Hanušová, která strávila dva poslední roky na invalidním vozíků, se ještě v lednu objevila v doprovodu své dcery na pohřbu komunistického europoslance Miroslava Ransdorfa.

Jaroslava Hanušová se od dětství věnovala hraní v divadle. Studium herectví po maturitě však pouze zvažovala, nakonec se po tříletém studiu práv věnovala práci učitelky v mateřské školce.

Hanušová se proslavila v osmdesátých letech, kdy ji její bývalý spolužák Jiří Lábus obsadil jako svou partnerku pro televizní estrádu Možná přijde i kouzelník jako populární Jaruš. V devadesátých letech se pak Hanušová začala objevovat v menších televizních a filmových rolích i v divadle. Diváci mohli zesnulou herečku vidět například také v komedii Slunce, seno, erotika režiséra Zdeňka Trošky.

O tom, že zvládne i dramatické role, přesvědčila rolí sadistické vychovatelky v Renčově psychologickém dramatu Requiem pro panenku. Mihla se v malé roličce ve filmu Alice Nellis Výlet. Hrála také v komedii Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh a ve filmovém dramatu Bastardi a Bastardi 2, podle nichž scenárista a režisér Tomáš Magnusek natočil v roce 2014 televizní seriál.

Větší prostor dostala v seriálech Kde padají hvězdy, Velká sázka o malé pivo, Život na zámku, Josef a Ly či Náměstíčko. Objevila se i na jevišti Činoherního klubu a také v zájezdovém představení agentury Harlekýn nazvaném Přípitek všem láskám.

V roce 2013 přišla herečka kvůli těžké cukrovce postupně o obě nohy. V sobotu 20. února 2016 herečka zkolabovala a dva dny nato zemřela na celkové selhání organismu.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.