Babišova firma v Německu zavře továrny a propustí stovky lidí

Do tří let zavře pět továren

Babišova firma v Německu zavře továrny a propustí stovky lidíNOVÉ 1
Svět

fa Echo24

Německé pekárny Lieken AG patřící Andreji Babišovi propustí stovky lidí a zavřou několik provozoven. Firma oznámila, že během následujících tří let hodlá uzavřít pět továren. O práci přijde 700 lidí, ale ohroženo je i více než tisíc dalších míst. Před rokem a půl Lieken AG koupil Babišův potravinářský koncern Agrofert. Informovala o tom německá média.

Zavírat se budou pekárny v bavorském Weißenhornu, v dolnosaském Garrelu, dvě továrny v Hesensku ve Stockstadtu a Pfungstadtu a jedna v Essenu ve spolkové zemi Porýní – Vestfálsko. Z původních 12 provozoven tak zbude sedm.

Společnost Lieken AG oznámila záměr ve čtvrtek. Odborový svaz NGG odhadl, že během tříletého procesu přijde o místo asi 700 lidí. Mluvčí odborář Ernst Busch nicméně upozornil že, kvůli následné restrukturalizaci hrozí propuštění dalším 1100 zaměstnanců. Nyní firma zaměstnává mezi 4300 a 4400 lidmi.   

Zároveň společnost plánuje další investice – výstavbu jedné nové provozovny a vylepšení tří již fungujících. Celkem chce vynaložit 400 milionů eur. 

Babišův Agrofert koupil velkopekárnu Lieken AG v únoru 2013 od největšího světového producenta těstovin italské společnosti Barilla. Agentura DPA připomíná, že majitelem společnosti je český miliardář a ministr financí. 

Čtěte také: Agrofert vydělává na státních zásobách obilí