1 Zneužité děti

V Anglii odhalili nedávné zneužívání 1400 dětí

,

V čtvrtmilionovém městě Rotherham ve střední Anglii se v letech 1997 až 2013 stalo podle zjištění úřadů oběťmi sexuálního zneužívání nejméně 1400 dětí. Informovala o tom autorka příslušné úřední zprávy Alexis Jayová. Podle ní byly i jedenáctileté děti znásilňovány, unášeny, prodávány a bity. 

Městem Rotherham podobná aféra otřásla již v roce 2010, kdy šlo za mříže pět mužů pákistánského původu za zneužívání mladých dívek. Zprávu, která přinesla dnešní zjištění, si nechala tamní policie vypracovat právě v reakci na tento případ. Podle výpovědí obětí byla většina ostatních násilníků převážně asijského původu. Spojitost s případem z roku 2010 však není jasná.

První informace se o zneužívání dětí v tomto městě objevily už v letech 2002 a 2006. „Ačkoliv byly vypracovány tři úřední zprávy, policie k celé věci přistupovala velmi liknavě,“ řekla autorka nové zprávy. První z předchozích zpráv byla smetena ze stolu, protože policejní důstojníci údajům odmítali uvěřit. Ostatní dvě zprávy byly podle Jayové ignorovány. 

„Násilníci některé děti polili benzínem a hrozili jim upálením, pokud nebudou poslušné. Hrozili jim také zbraněmi, nebo je nutili se dívat na nějaké zvlášť brutální znásilnění s pohrůžkou, že to stejné může postihnout i je, pokud o svém zneužívání někomu řeknou,“ dodala Jayová. 

Starosta města Roger Stone se podle BBC rozhodl s okamžitou platností odstoupil. „Je to mé právo jakožto hlavy města, abych převzal zodpovědnost za zločiny, které se staly," řekl. Šéf tamní policie se odstoupit nerozhodl, obětem a jejich rodinám se však omluvil za nečinnost.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.