Média se nesmí ptát? Indická televize vysílala s mimy

SVOBODA MÉDIÍ V INDII

Média se nesmí ptát? Indická televize vysílala s mimyUVNITŘ VIDEO
Indická televize NDTV vysílala politickou diskusi s dvojicí mimů. Foto: REPROFOTO: YouTube/NDTV India
2
Svět
Echo24
Sdílet:

Indická televizní stanice NDTV reagovala netradičně na slova ministra vnitra, který chce médiím zakázat vyptávat se úřadů a policie. Odvysílala diskusní pořad o politice, ve kterém místo politiků vystoupila dvojice mimů. Na otázky moderátora odpovídali grimasami a zuřivými gesty. Informoval o tom server britské BBC.

Televizní pořad s názvem Prime Time vysílal debatu na téma Když se nemůžu ptát, co tedy můžu? První mim zastával roli státního úředníka a druhý internetového trolla, který ho bránil. Místo slov většinou odpovídali na otázky moderátora Ravishe Kumara zuřivou gestikulací.

NDTV tím reagovala na ministra vnitra Kirena Rijiju. Ten v minulém týdnu řekl novinářům, že „vyptávání se úřadů a policie není dobrým zvykem“. K odvysílání show, která si utahovala ze slov ministra Riijiju, měla televize ještě další důvod.

Další omezení svobody médií vidí televizní kanál za trestem, které mu indické úřady vyměřily. 9. listopadu nesmí vysílat kvůli reportáži, kterou uvedla NDTV v lednu. Informovala o útoku na vojenskou základnu v Pathánkótu. Podle úřadů odhalila reportáž strategicky důležité informace o základně.

Na leteckou základnu zaútočili v lednu propákistánští islamisté a zabili sedm vojáků. Média spekulovala, že tím chtěli zmařit zlepšování indicko-pákistánských vztahů z poslední doby.

Čtěte také: Čína hrozí Indii kvůli pozvání dalajlamy do hraničního státu

Další válka o Kašmír? Indie zaútočila na Pákistánce, zabila dva vojáky

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články