Premiére, co uděláte s Čapím hnízdem?

Premiére, co uděláte s Čapím hnízdem?
Politická aréna

Petr Fiala

Předseda ODS Petr Fiala dnes interpeloval premiéra Sobotku ohledně vyšetřování možného dotačního podvodu týkajícího se ministra financí Babiše. Podle premiéra Sobotky se však tato kauza současné vlády netýká.

„Vláda ve svém programovém prohlášení slavnostně vyhlásila boj proti korupci a hospodářské kriminalitě. V kapitole ministerstva financí se navíc kabinet zavázal, že zamezí zneužívání a obcházení daňových předpisů. Za tyto cíle je mimo jiné zodpovědný ministr financí. Ten jako jeden ze svých cílů uvádí narovnávání podnikatelského prostředí.

Před několika týdny zahájil Evropský úřad proti podvodům oficiální vyšetřování dotace na výstavbu jeho luxusní rezidence ‚Čapí hnízdo‘. O oficiálním zahájení vyšetřování přitom rozhoduje generální ředitel. Ten usoudil, že informace jsou závažné a tyto dotace začal vyšetřovat. Překvapuje mě pan premiér, který odmítá situaci řešit, když dnes ve Sněmovně tvrdil, že podnikání ministra financí nesouvisí s činností vlády. Premiér se navíc v této věci chová pokrytecky. Jako opoziční politik byl vždy první, kdo vyzýval tehdejšího premiéra k odvolávání ministrů při sebemenším podezření. V opozici měl zřejmě více odvahy, než nyní, jako premiér.“

Čtěte také: Brusel začal vyšetřovat Babišovo Čapí hnízdo