Cenzura v Číně. Stát omezuje internetové zpravodajství

SVOBODA PROJEVU V ČÍNĚ

Cenzura v Číně. Stát omezuje internetové zpravodajstvíNOVÉ
Ilustrační foto. Foto: FOTO: Shutterstock.com.
1
Svět
Echo24
Sdílet:

Čínské úřady dnes zastavily několik zpravodajských programů na významných internetových portálech v zemi. Podle agentury AP jde o nejnovější pokus omezit nezávislé informování o citlivých politických a sociálních otázkách.

Čínské úřady svůj zásah zdůvodnily porušením pravidel. V případě politických zpráv smějí podle zákona čínské zpravodajské servery zveřejňovat pouze zprávy vládou kontrolovaných státních médií. Čínské zpravodajské servery přesto stále více přinášejí i původní informace vlastních investigativních novinářů, kteří často museli odejít z tradičních médií, kde se kontrola utužila. K veřejnosti se touto cestou dostaly například zprávy o ekologických protestech či o nerovnostech ve vzdělávání.

„Je to stále obtížnější. Nyní zbývá jen velmi malý prostor pro důkladné zpravodajství,“ komentoval situaci podle AP pekingský profesor žurnalistiky, jenž si přál zůstat v anonymitě kvůli citlivosti tématu.

Od roku 2013, kdy se čínským prezidentem stal Si Ťin-pching, se v zemi postupně posiluje státní kontrola internetu. Podle amerického institutu Freedom House byla před dvěma lety úroveň internetové svobody v Číně druhá nejnižší ze všech zemí světa.

Čtěte také: ‚Nové příležitosti‘ po brexitu. Británie jedná o volném obchodu s Čínou

Čtěte také: Čína si vyhrazuje právo vzdušné obrany nad Jihočínským mořem

Sdílet:

Hlavní zprávy

Zlo není duševní choroba

KOMENTÁŘ

David K., který koncem minulého roku vraždil na pražské filozofické fakultě a v Klánovicích, nezabíjel z ideologických motivů a nebyl nějakým způsobem ...

00:07

Týdeník Echo

Koupit

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články