1 Kdo byl na palubě

Mezi obětmi jsou i vědci a lékaři, mířili na kongres o AIDS

Mezi 298 lidmi, kteří zemřeli v troskách sestřeleného boeingu letu MH17 z Amsterdamu do malajsijské metropole Kuala Lumpur, bylo i přes 100 delegátů Světové zdravotnické organizace (WHO) a jejich rodinní příslušníci. Mířili do australského Melbourne na kongres věnovaný boji proti AIDS, napsal Guardian.

Na palubě byl i bývalý předseda Mezinárodní společnosti AIDS (IAS) Joep Lange. Na konferenci se měl mezi řečníky objevit i bývalý americký prezident Bill Clinton.

Malajsijské aerolinky dnes upřesnily seznam cestujících, kterých bylo 283, tedy o tři více, než se dosud uvádělo. Údaj 15 členů posádky zůstává nezměněn. Mezi pasažéry byla i tři nemluvňata. 

Z 298 lidí na palubě jich 173 bylo občany Nizozemska, 43 Malajsie a 27 Austrálie. Mezi cestujícími byli také obyvatelé Indonésie, Británie, Německa, Belgie, Filipín a Kanady. Národnost 41 lidí nebyla zatím ověřena. 

Před nizozemskou ambasádu v Moskvě začali lidé nosit květiny a svíčky.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.