1 Stopka pro Rio

Sáblíkové nebude umožněn start na olympiádě

, AKTUALIZUJEME

Témata:

Mezinárodní cyklistická unie (UCI) neumožnila start Martině Sáblíkové na olympijských hrách. Závodnice se chce obrátit prostřednictvím České olympijského výboru na arbitráž. Informovala o tom Česká televize.

Cyklistická unie trvá na tom, že se trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Sáblíková nekvalifikovala, aby mohla odjet na letní olympijské hry v Riu. Nesplnila totiž podle nich podmínky, které by jí to umožnily.

„Mezinárodní cyklistická federace trvá na svém výkladu, že Martina Sáblíková kvalifikační kvótu nezískala,“ řekl právník ČOV Jan Šťovíček Českému rozhlasu. Podle výkladu UCI je potřeba se prvotně kvalifikovat do závodu s hromadným startem, což se českým cyklistkám nepodařilo.

Nicméně Sáblíková je přesvědčena, že podmínka pro svůj start v Brazílii splnila. Na zářijovém mistrovství světa skončila na devátém místě v redukovaném pořadí v časovce, čímž podle ní podmínky splnila. Proto chce arbitráž.

Devětadvacetiletá Martina Sáblíková je česká rychlobruslařka specializující se na dlouhé tratě, trojnásobná olympijská vítězka a několikanásobná mistryně České republiky, Evropy i světa, držitelka několika juniorských i seniorských světových rekordů. Úspěchů také dosáhla v silniční cyklistice. Má více jak 15 medailí z mistrovství České republiky, v roce 2007 získala bronzovou medaili v časovce na mistrovství Evropy do 23 let.

Čtěte také: Osobnosti roku 2015: Zeman, Babiš… Bodovali Gott i Jágr

,