Marvanová se vrací do advokacie; zváží, zda bude Babišovi radit

Marvanová se vrací do advokacie; zváží, zda bude Babišovi raditAKTUALIZUJEME 1
Krátké zprávy
Sdílet:

Hana Marvanová odchází z místa náměstkyně na ministerstvu spravedlnosti a vrací se do advokacie. Řekla to novinářům po schůzce s předsedou hnutí ANO a ministrem financí Andrejem Babišem. Na její místo příští týden nastoupí ředitel legislativního odboru ministerstva financí Robert Pelikán. Marvanová upřesnila, že jí Babiš nabídl, aby se stala jeho poradkyní na financích. Tuto nabídku Marvanová zváží. Babiš se tím snaží urovnat spor, který mezi Marvanovou a ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou v poslední době vypukl.

Babiš se dnes večer s oběma ženami sešel v Průhonících. Novinářům pak řekl, že dnešní jednání pro něj bylo jedním z nejtěžších.

"Jsem rád, že jsme dospěli k dohodě. V podstatě jsme se domluvili, že od úterý nastoupí na ministerstvo spravedlnosti do pozice prvního náměstka pan doktor Pelikán, zároveň jsem paní doktorce Marvanové nabídl, aby mi radila ohledně legislativních věcí v parlamentu a taky v resortu," řekl Babiš. "Věřím, že s ní budu spolupracovat nadále," dodal.

Podle Babiše Marvanová souhlasila s tím, ze Pelikán bude zárukou pokračování kroků, které na ministerstvu započala.

Podle médií se Válková s Marvanovou neshodly například na snížení odměn advokátů a jmenování některých soudních funkcionářů. Podle vyjádření Marvanové pro některá média spor trvá asi dva měsíce. Marvanová se domnívá, že na její odchod netlačí jen ministryně, ale i někteří lidé z justice, kteří si nepřejí změny.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit