Uprchlíci se nedokáží integrovat, ŽÁDNÉ nepřijímejme, vyzývá Babiš

Babiš proti přijímání uprchlíků

Uprchlíci se nedokáží integrovat, ŽÁDNÉ nepřijímejme, vyzývá BabišNOVÉ
Andrej Babiš Foto: FOTO: Printsceen Youtube
2
Domov
Echo24
Sdílet:

Česká republika by podle ministra financí Andreje Babiše neměla přijímat žádné uprchlíky. Předseda hnutí ANO tak reagoval na informace o přijetí 80 syrských migrantů z tureckých uprchlických táborů. V integraci migrantů nevěří, doklady toho vidí právě v posledních útocích v Německu.

Evropská unie podle něj není schopná ochránit své hranice. „Od začátku říkám, ze uprchlíci mají zůstat v hotspotech mimo Evropu v Turecku na hranicích v Sýrii, ale mimo válečný konflikt. Tak, aby se po skončení války mohli do Sýrie vrátit a nešli do Evropy. Když dneska vidíte, že vyspělejší země, s odlišnou tradicí přijímání migrantů, nejsou schopné integrovat přistěhovalce ze zemí Blízkého východu a Afriky, tak se nemůžete divit, že s přijímáním jakýchkoliv uprchlíků nesouhlasím. Upřímně nevěřím tomu, že se dokážou integrovat do naši společnosti,“ napsal Andrej Babiš na svém Facebooku.

Přijímání uprchlíků je podle Babiše obrovské riziko, jehož doklady jsou v posledním týdnu vidět v sérii útoků v Německu. „Je to obrovské riziko, když vidíte, co dělají za zvěrstva někteří lidé, kteří nedostali azyl v Německu,“ komentuje Babiš aktuální situaci u našich západních sousedů.

Česko přijme další uprchlíky z Řecka a Turecka

Česko se v rámci dohody mezi EU a Tureckem o výměně uprchlíků zavázalo přijmout 400 migrantů z uprchlických táborů na Blízkém východě. Tuzemské úřady v polovině července obdržely spisy k 81 osobám z Turecka, přičemž země nabídla 88 míst k přesídlení. „Tyto spisy byly zaslány k bezpečnostním prověrkám. Na základě těchto prověrek připraví ministerstvo vnitra přesídlovací misi,“ uvádí zpráva vnitra. Do Česka by měli dorazit do konce října. Přemisťování probíhá i přesto, že dřívější přesuny pečlivě vybraných křesťanských rodin skončily částečně nezdarem.

Březnová dohoda EU s Tureckem znamená, že za každého vráceného uprchlíka z řeckých ostrovů zpět do Turecka přijmou země EU jednoho migranta z táborů v Turecku. Zatím bylo tímto způsobem přemístěno 802 uprchlíků.

Aktuální zpráva ministerstva vnitra ze středečního jednání vlády dále uvádí, že Česko přijme deset uprchlíků z Řecka, ačkoliv nabídlo deset volných míst i Itálii  „Nabídku konkrétních osob zatím ČR obdržela pouze od Řecka. Na základě výsledků bezpečnostních prověrek souhlasila ČR s přijetím těchto deseti osob,“ stojí ve zprávě ministerstva vnitra. Od Itálie podle vnitra žádná nabídka nepřišla.

Zpráva také upozorňuje na to, že přesídlování uprchlíků z obou zemí zatím ve všech směrech vázne a je velmi pomalé. Podle dokumentu nabídly členské státy EU místa pro 7500 uprchlíků, přesídleno jich bylo téměř 2200.

Čtěte více: Do Česka přijede dalších 80 Syřanů z tureckých uprchlických táborů

Čtěte více: Další útok: V Bavorsku se odpálil Syřan, zranil 12 lidí, sebe zabil

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články