Ze sněmovny na kraj a za rok zase zpátky. Jermanová v koloběhu

Ze sněmovny na kraj a za rok zase zpátky. Jermanová v koloběhuNOVÉ
Domov

personální politika ANO

Echo24

Novopečená středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO), která koncem roku odchází ze sněmovny, nevyloučila, že by mohla do dolní komory opět kandidovat. Učinila by tak v případě, že by ji k tomu vyzvali straníci. Nebyla by však v čele kandidátky, řekla dnes novinářům.

Nedávno zvolená hejtmanka připomněla, že ve sněmovně, kde je nyní místopředsedkyní, končí k 31. prosinci. Dolní komoru opouští právě kvůli svému angažmá v čele kraje.

„V lednu už nebudu poslankyní a říkám to, co jsem říkala vždycky, že pokud budu vyzvána svojí krajskou organizací, abych kandidovala, tak tak učiním, nicméně nepředpokládám, že budu na vedoucím místě,“ uvedla Pokorná Jermanová. Ve sněmovně by ji měl nahradit středočeský radní pro dopravu František Petrtýl. ČTK dnes potvrdil, že tak učiní. Nominace do dalších sněmovních voleb podle něj krajská organizace ANO zatím neřešila.

Česko čekají volby do sněmovny příští rok na podzim. Pokorná Jermanová ve středních Čechách vede koalici ANO, STAN, ODS a tří nezařazených zastupitelů zvolených za TOP 09. V pětašedesátičlenném zastupitelstvu mají tato uskupení 44 hlasů.

Související články