Poslankyně ČSSD má problém. Mluvila o legalizaci sexu homosexuálů s dětmi

Adopce homosexuálů

Poslankyně ČSSD má problém. Mluvila o legalizaci sexu homosexuálů s dětmiAKTUALIZOVÁNO
Ing. Pavlína Nytrová, členka Poslaneckého klubu, členka zatupitelstva Frýdek-Místek. Foto: FOTO: www.cssd.cz
1
Domov

df Echo24

Předseda vládní ČSSD, premiér Bohuslav Sobotka se chce sejít s poslankyní své strany Pavlínou Nytrovou kvůli jejím výrokům o homosexuálech. Ve středu ve Sněmovně řekla mimo jiné to, že se homosexuálové budou snažit zlegalizovat sex s dětmi. Své názory prý čerpá mj. z internetu, diskuzí pod články a od sdružení Ruskije materi. Sobotka si nepřeje, aby podobným způsobem vystupovala. Předseda strany uvedl, že s netolerancí a předsudky je potřeba bojovat, a to reálnými argumenty.

Pavlína Nytrová na zasedání pléna řekla, že homosexuálové jsou většinou promiskuitní, mají nadprůměrný sklon k alkoholu a je u nich vyšší míra duševních poruch. Postupně se prý budou snažit zlegalizovat sex s dětmi. V Českém rozhlase pak prohlásila, že homosexuální lobby podniká postupné kroky, aby nastolila nadvládu nad heterosexuální skupinou. Hlasitý nesouhlas některých kolegů v sále si vysloužila větou, že „homosexuálové se budou snažit zlegalizovat sex s dětmi“.

Od výroků poslankyně ČSSD se distancovali nejen politici sociální demokracie, ale i jiných stran. Podle místopředsedkyně ČSSD a ministryně práce Michaely Marksové (ČSSD) by Nytrová s takovými názory „měla přestoupit do jiné strany“. Ta sociální demokracii opustit nechce. Výzvu k odchodu by prý voliči mohli chápat jako signál, že se ČSSD zbavuje členů s jiným názorem a není demokratická. „Já rozhodně nevidím žádný důvod, proč bych měla opustit její řady (ČSSD),“ sdělila ČTK Nytrová.

Sobotka uvedl, že názory a předsudky poslankyně rozhodně nesdílí. „Paní Nytrová v žádném případě nevyjadřuje postoj a politiku ČSSD. Chci se s ní sejít. Nechci, aby vystupovala podobným způsobem,“ sdělil premiér ČTK v textové zprávě. Podle něj je netolerance a rozšířenost předsudků problém, s nímž je potřeba bojovat. „Ne militantně, ne aktivisticky, ale trpělivou debatou a reálnými argumenty,“ uvedl Sobotka.

Pavlína Nytrová v rozhovoru pro časopis Respekt sdělila, že svá tvrzení čerpá z výpovědi člověka žijícího z Norska, o němž nechtěla dále mluvit, ale i ze zpráv od sdružení Ruskije materi (Ruské matky). Jejich informace si prý ověřuje na internetu a „na diskuzích pod články které se této problematiky týkají, na Novinkách a jiných webech“. „Píší tam i lidé, co žijí v Norsku,“ vysvětlila Nytrová. „Nemám v této oblasti žádné poradce. Tady se řídím svým srdcem.“

Na námitku, že se jedná o anonymní uživatele internetu řekla: „To nejsou anonymové, oni v těch komentářích mají jméno a příjmení, takže předpokládám, že existují.“

K samotnému výroku o legalizaci sexu s dětmi Nytrová řekla, že to bylo nejspíš příliš tvrdé tvrzení. „Samozřejmě homosexuálové o sobě už otevřeně říkají, že jsou i pedofilové,“ jedním dechem dodala.

Podle ní v sociální demokracii na registrované partnerství a navrhovanou možnost, aby registrovaní partneři mohli adoptovat potomka svého protějšku, nepanuje jednotný názor. Poslankyně uvedla, že loni se na tuto věc ptala spolustraníků ve svém obvodu a že „významná většina“ z nich byla proti takové novele.

Na vystoupení Nytrové reagoval dnes na svém Twitteru i vicepremiér a šéf koaličního hnutí ANO Andrej Babiš. Výroky poslankyně označil za totální nesmyly. „Byl jsem loni na klučičí svatbě a mám mezi homosexuály spoustu přátel, kterých si vážím,“ napsal Babiš. Přidal snímek ze svatby.

Čtěte také: Církev by měla požádat homosexuály o odpuštění, řekl papež