Řekněte NE znásilnění, radí televize. A co světelné meče, baví se internet

Bizarní reklama

Řekněte NE znásilnění, radí televize. A co světelné meče, baví se internetVIDEO UVNITŘ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Video finské veřejnoprávní televize YLE radící ženám, jak se ubránit pokusu o znásilnění, u diváků příliš nadšení nevzbudila. Na instruktážním snímku zamezí napadená dáma obtěžování pouze pomocí zvednuté ruky a razantního vyslovení slova „Ne“. Reklama už si vysloužila i svou parodickou verzi, v níž žena na svou obranu použije světelný meč a mezigalaktické schopnosti, známé ze série Hvězdné války.

Nedávné sexuální útoky v Kolíně nad Rýnem a dalších evropských městech inspirovaly finskou televizi YLE k vytvoření krátkého klipu s radami, jak předejít nechtěnému obtěžování. Figurantku na videu uchopí zezadu neznámý útočník, žena ho ale okamžitě setřese rychlým pohybem ruky. Následuje i nahlas vyslovené odmítnutí agresivního chování.

 

Pokud by ani takovéto gesto neuspělo, měla by napadená dáma využít pro setřesení agresora i drsnější prostředky. Ženy by se při větších obtížích neměly bát do útočníka strčit, případně ho i udeřit svou kabelkou.

Bizarní video už inspirovalo i youtubera s přezdívkou Julle88, který s jeho využitím vytvořil parodii ve stylu Hvězdných válek. Ze zvednuté ženské paže tak směrem k útočníkovi šlehají blesky, namísto kabelky se dáma brání světelným mečem.

 

Autor videa v popisu pod videem dodal, že jeho výtvor rozhodně nemá urazit nikoho z pracovníků veřejnoprávní YLE, parodický snímek je prý pouze snahou o pobavení fanoušků. Kritika vzdělávací reklamy se naopak ozvala od některých finských neziskových organizací. Ty ženám namísto neúčinných gest doporučily spíše použití pepřového spreje.

Čtěte také: Uprchlík v Rakousku znásilnil seniorku. Úřady incident zprvu tajily

Čeká ji zřejmě pokuta. Znásilnění se totiž ubránila zakázaným sprejem

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články