Zloděj-rekordman. Za rok ukradl v Praze až 1600 kol

Rekordní krádež kol

Zloděj-rekordman. Za rok ukradl v Praze až 1600 kolNOVÉ 1
Domov

Echo24

Až 1600 jízdních kol během jednoho roku, tedy v průměru čtyři kola denně, údajně ukradl v Praze pětadvacetiletý muž. Zatím ho policisté obvinili ze čtyř desítek vloupání do sklepů a kočárkáren s celkovou škodou půl milionu korun. Prověřují ale i další možné zločiny obviněného, škoda tak může vzrůst. Na policejním webu to v pondělí oznámil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Detektivové dosud zmapovali téměř 40 vloupání dopadeného muže do sklepů a společných prostor domů v oblastech Prahy 1, 2, 8 a 9 v období od února do srpna loňského roku. Zajímal se především o jízdní kola, která pak podle policie prodával náhodným zájemcům. Mluvčí uvedl, že muže usvědčilo porovnání zabaveného nářadí se stopami na místech vloupání i DNA a otisky prstů. Při následných výsleších se pak podezřelý k provedeným vloupáním doznal.

Detektivové při vyšetřování případu získali také informaci, že dopadený muž má možná na svědomí až 1600 ukradených kol za období jednoho roku. „Tímto zjištěním se kriminalisté dál zabývají,“ sdělil mluvčí. Zloděj by tak ukradl více kol, než uvádějí oficiální policejní statistiky. V Praze bylo v roce 2016 od ledna do konce listopadu nahlášeno 1338 ukradených kol, jejich skutečný počet se ale může zásadně lišit. Majitelé totiž zdaleka nehlásí všechny krádeže nebo o jejich zcizení vůbec nevědí.

Mladík byl v minulosti sedmkrát odsouzen, po posledním zatčení tedy skončil ve vazbě. Během ní byl odsouzen za předchozí trestnou činnost, takže si nyní odpykává za mřížemi více než čtyřletý trest. V aktuálním stíhání pro trestné činy porušování domovní svobody, krádež a poškození cizí věci mu v případě odsouzení hrozí až pět let vězení.

Čtěte také:

Zloději ukradli prototyp revolučního notebooku. Teď chtějí půl milionu

Číňan nemusí za krádež tibetské vlajky platit pokutu, rozhodl soud