Papeže kritizuje i jeho komise: Bití dětem působí bolest

Pár na zadek

Papeže kritizuje i jeho komise: Bití dětem působí bolestNOVÉ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Členové papežské komise pro ochranu nezletilých v sobotu kritizovali papeže Františka pro jeho kontroverzní výrok naznačující, že tělesné tresty dětí jsou v pořádku.

Člen komise Peter Saunders řekl, že papež by měl poopravit svou poznámku ohledně fyzického trestání dětí, kterou učinil během středeční generální audience ve Vatikánu. Na tělesné tresty v dnešní době podle Saunderse není místo: „Může to začít jako lehké plácnutí, ale při bití dítěte jde vlastně vždycky o to způsobit mu bolest.“ 

Čtěte také: Pár na zadek je ok, naznačil papež. Britové a Němci zuří

Papež ve středu prohlásil, že „dobrý otec umí čekat a odpouštět, ale i tvrdě trestat; není ani slabý, ani laxní, ani sentimentální.“

Zmínil se také o tom, jak slyšel jednoho otce svěřovat se, že někdy musí trochu uhodit své děti, ale nikdy ne do tváře, aby je neponižoval. „To je krásné, že má smysl pro důstojnost. Musí potrestat, ale dělá to správným způsobem,“ komentoval to František. 

Papežova poznámka, které prošla v Itálii takřka bez povšimnutí, vzbudila ostrou kritiku v některých zemích, zejména v Německu a v Británii. 

Zasedání papežské komise pro ochranu nezletilých končí v neděli. 

Komise rovněž oznámila, že pokročila v přípravě návrhu týkajícího se odpovědnosti biskupů, kteří kryjí kněze sexuálně zneužívající děti. Vatikán bude rovněž pořádat pro své činovníky a nové biskupy semináře o ochraně dětí, informovala agentura AP. 

Sdílet:

Hlavní zprávy