11 Krása amerického fotbalu

Dívčí válka: Harpyje porazily Kočky

FOTOGALERIE

Pražské týmy dívčího amerického fotbalu se o posledním zářijovém víkendu poprvé utkaly o pomyslný trůn královen Prahy. Zkušenější Prague Harpies porazily debutující Prague Black Cats 66:57. Jak už skóre napovídá, během dvouhodinové bitvy vynikly zejména útoky obou týmů.

Jelikož členská základna ženského fotbalu zatím není dost široká, hrají dívky takzvanou sedmičkovou formu amerického fotbalu, kde proti sobě na hřišti stojí sedm útočníků a stejný počet obránců. Mužské týmy v nejvyšší české soutěži hrají standardní jedenáctku.

V České republice funguje celkem šest dívčích týmů amerického fotbalu. Kromě pražských Koček a Harpyjí hrají fotbal také brněnské Amazonky, liberecké Valkýry, plzeňští Andělé a pardubické Rebelky. Pouze Praha a Brno však mají momentálně dost hráček na to, aby mohly hrát i zápasy.

Prohlédněte si celou atmosféru zápasu v aktuálním vydání Týdeníku ECHO.

APLIKACI TÝDENÍKU ECHO PRO IPAD SI MŮŽETE STÁHNOUT ZDE.

POKUD CHCETE ČÍST TÝDENÍK ECHO PŘES WEBOVOU STRÁNKU, KLIKNĚTE ZDE.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.