EET se nemusí týkat e-shopů. Babiš je chce povinnosti zbavit

EET se nemusí týkat e-shopů. Babiš je chce povinnosti zbavitNOVÉ
Domov

ELEKTRONICKÁ EVIDENCE TRŽEB

jh Echo24

Internetovým obchodům by se mohla zcela vyhnout elektronická evidence tržeb. Zatímco doposud se předpokládalo, že e-shopy budou aspoň některé tržby muset evidovat, nyní se zdá, že by je tato povinnost mohla minout úplně. Uvedl to ministr financí Andrej Babiš pro server Info.cz.

Babiš pro server uvedl, že počet platebních metod, které elektronické obchody využívají, je příliš složitý. Raději by je proto nové povinnosti elektronické evidence raději zbavil.

„Uvažuji o změně, že bychom vyňali z evidence e-shopy. Je tam asi 18 různých druhů plateb, jsou tam platební brány. Chci to projednat s koaličními partnery a navrhneme, aby e-shopy byly vyňaty,“ uvedl.

O záměru vyjmout e-shopy z elektronické evidence jednal s Babišem v posledních dnech šéf Asociace malých a středních podniků a živnostníků Karel Havlíček a poslední vývoj jednání hodnotí pozitivně.

„Má to hlavu a patu, protože e-shopy jsou dnes monitorovány a jejich prodeje jsou průkazné. Pokud se tedy nebude jednat o prodej face to face a bude to skutečně na dálku, tak si myslím, že nic nebrání tomu, aby to bylo vyjmuto z elektronické evidence tržeb,“ cituje server Havlíčka.

Evidence tržeb bude v ostrém provozu spuštěna 1. prosince, v první vlně se bude týkat hotelů a restaurací, podle Finanční správy tedy asi 40 000 podnikatelů.

Čtěte také: Problémy s EET, díl č. 3: Systém testuje třetina podnikatelů, už teď nestíhá