54 Krása v uniformě

OBRAZEM: Připravené k boji. Izraelské vojačky se chlubí na sítích

FOTOGRAFIE

Témata:

Vedle Norska a Eritreje je Izrael jedinou zemí světa, kde je povinná vojenská služba pro ženy. Vzhledem k neustálému ohrožení židovského státu již od jeho založení slouží ženy v armádě již od roku 1948, tedy od vyhlášení nezávislosti.

Ženy tvoří zhruba třetinu všech vojáků Izraelských obranných sil (IDF), jak se zdejší armáda oficiálně jmenuje. Do důstojnických šarží ovšem již pronikla genderová vyváženost, zde je to dokonce 51 procent.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.