1 Komunistický sjezd

Naděje? Komunistů jsou každoročně o tři tisíce méně

, AKTUALIZUJEME

Témata: ,

Počet členů KSČM klesl v loňském roce na 42.994. Podle dokumentů, které dostali účastníci víkendového sjezdu KSČM v Praze, tak od roku 2012 ubylo zhruba 10.000 majitelů stranického průkazu.

Ročně strana přichází v posledních letech o víc než tři tisíce členů. Tempo úbytku se oproti posledním rokům minulého desetiletí nicméně zpomaluje.

V roce 2008 platilo stranické příspěvky k 72.000 členů KSČM. Komunisté jsou přesto v Česku stále stranou s nejsilnější členskou základnou. Druhou nejpočetnější základnu mají taktéž tradiční lidovci – v roce 2014 jich bylo 27.878.

Předseda KSČM Vojtěch Filip dnes delegátům sjezdu řekl, že do strany přicházejí mladí lidé. Podle jeho názoru by měli být voleni do funkcí na všech úrovních. Strana podle něj nevymírá, jak tvrdí odpůrci komunistů.

Čtěte také: Sjezd KSČM jako před lety: USA chtějí z Evropy udělat válčiště

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.