Krajčo opět dělá stafáž Babišovi, selfíčko na Kryštof Kempu před záchody

Obchodníci s deštěm

Krajčo opět dělá stafáž Babišovi, selfíčko na Kryštof Kempu před záchodyNOVÉ
Krajčo s Babišem se mají rádi Foto: Repro: Facebook/Andrej Babiš
1
Domov

oj Echo24

Letos se opět vrátil populární festival Kryštof Kemp. Šanci na společné obligátní selfie tak opět nepropásli ministr financí a předseda ANO Andrej Babiš a zpěvák skupiny Kryštof Richard Krajčo. Šéf Agrofertu si znovu pochvaloval, jak je projekt úspěšný a na sociální sítě nahrál fotografie, na kterých se baví mezi ostatními lidmi v kotli pod pódiem.

Stal se z toho český politicko-kulturní evergreen – před volbami se během léta nechá Andrej Babiš vyfotit na festivalu pro normální lidi a vše posvětí fotkou s normálním českým zpěvákem z kapely Kryštof. Oba si navzájem poděkují, jeden si pochvaluje zisky i kvalitní PR pro Agrofert a politickou odnož ANO, zatímco druhý je rád, že nakoupil levně klobásy.

„Před dovčou jsem skočil ještě na Kryštof Kemp do Svojšic, tentokrát jsem byl v kotli jako minulý rok v Plzni,“ napsal ministr financí na Facebook jako zdůraznění příslušnosti k obyčejnému lidu. Minulý rok ale zašel maximálně zvlášť na Kryštof, kempy se v roce 2015 nekonaly.

Podle Babiše by v budoucnu mohl Krajčo festivaly přesunout i na fotbalový stadion. „Projekt Kryštof Kemp je superúspěšný, všechny koncerty vyprodané, některé za pár minut. Skvělá zábava pro celou rodinu. Gratuluju Richardovi, i když úspěch se u nás často neodpouští, bohužel. Jsem přesvědčen, že příští rok vyprodá fotbalový stadion,“ doprovodil uznalým komentářem své společné selfie s Richardem Krajčem v pozadí s mobilními toaletami.

Fajný festiválek

Kryštof Kempy se jako „fajný festiválek pro všechny generace“ vrací po roční pauze, kdy Kryštof koncertoval se svou deskou Srdcebeat. Před dvěma lety se také před nacházejícími podzimními, tehdy komunálními volbami Babiš nadšeně na Kryštof Kempu s členy kapely fotil. „Jsem rád, že přijel a byl nadšený a to tak, že chce přijet zase. Nikos ho musel přemlouvat, aby neplatil za jeho pitu a „caciky“, Ondrovi málem zaplatil za Ostravar 2x :-))) I díky němu Kempy existují, takže velký dík, pane Babiš…. A teď si mě rýpalové „sežerte“ :-))))) Richard Krajčo,“ děkoval tehdy Babišovi Krajčo na stránkách skupiny.

Krajčo si tehdy vysloužil kritiku některých kolegů z branže. „Jazyk Kryštof Kempů a jejich blízké okolí se mi nelíbí, nepřijde mi to upřímné a fér,“ pustil se před dvěma lety v rozhovoru pro LN v návaznosti na Babišovu provázanost s Krajčem kolega z branže Tomáš Klus.

Krajčo se o spolupráci s Babišem vyjádřil naposledy před rokem, kdy již bylo jasné, že se Kryštof Kempy konat na úkor koncertní šňůry nebudou. „Je pro nás jako partner ideální, lepší servis, co se týká občerstvení, bychom nenašli. Navíc při uzavírání smlouvy se už předem jednalo o dlouhodobější spolupráci. Samozřejmě nejednáme přímo s ním, na to tam jsou jiní lidé. Řešili jsme s nimi čistě praktické věci: podobně jako Ostravar nám dodával pivo, od Agrofertu jsme měli jídlo. Nás nezajímalo, jaké plány má ANO, ale jaké nám dodají klobásy, burgery, těstoviny a za jakou cenu,“ řekl tehdy Richard Krajčo Týdnu.

Čtěte také: Zpěvák Klus kritizuje Krajčovo angažmá pro Babiše

Krajčo: Nejde o Babišovy plány, ale za kolik dodá klobásy