15 ARCHITEKTURA

Průsvitný beton efektně propouští světlo. Elegantní přístavba ‚řadovky‘

ROZSÁHLÁ FOTOGALERIE

Témata:

Řadový dům čtyřčlenné rodiny se nachází v klidné rezidenční oblasti pražského Slivence, je součástí developerského projektu celkem 35 rodinných domů realizovaných roku 2008. V třípodlažní stavbě bylo nutné vytvořit pokoj pro hosty s koupelnou a pracovnu. Vzhledem k tomu, že stavba tvoří krajní dům jednoho ze 4 bloků řadovek, prostor pro přístavbu se nabízel rozšířením přízemí do strany až na samou mez pozemku.

Investoři chtěli maximálně respektovat charakter domu, proto na řešení architektonické části přístavby povolali vlastní architekty celého projektu s tím, že návrh interiéru zajistilo studio Barbora Léblová Interiors & Architecture. Na výsledek se podívejte v rozsáhlé fotogalerii.

Řešený prostor tvoří de facto jedna místnost s koupelnou a nově vytvořeným vstupem do domu. Největší výzvou bylo prosvětlení koupelny ve vnitřní části přístavby, bez možnosti uplatnění okna.

Studio přišlo s poměrně odvážným návrhem použití „průsvitného betonu“, pro který se nadchl i osvícený investor. Ve spolupráci s firmou Gravelli vyprojektovali příčku řešenou ze 3 bloků LiCrete tak, aby pouštěla světlo do koupelny, ale nebyla přitom příliš průsvitná. Efekty, které průsvitný rastr dělá při různém dopadu světla, stojí za to.

Na podlahu byl položen tkaný vinyl, který připomíná strukturou koberec. Příjemně interiér zatepluje a zároveň má praktické vlastnosti podlahy ze syntetického materiálu.

Koupelna je zařízena skromně a účelově. Na obklad byla použita bílá keramická mozaika klasického formátu 2,5 x 2,5 cm. Dlažba má formát 7,5 x 7,5 cm šedé barvy, korespondující s LiCrete příčkou. Baterie jsou pod omítkou, toaleta je řešena WC a bidetem v jednom.

Veškerý nábytek byl zhotoven na základě požadavků klienta. Mělká šatní skříň je plynule spojena s knihovnou, která je navržena podle formátů šanonů, knih a doplňků, které jsou v ní uloženy. Okno bylo osazeno tak, aby stůl probíhal těsně pod ním bez použití parapetu.

Řadový dům Slivenec
architekt: Barbora Léblová, Interiors & Architecture
místo: Praha 5 – Slivenec
rok: 2014
plocha: 25 m2
investor: soukromá osoba
typ akce: návrh interiéru přístavby
foto: BoysPlayNice

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.