1 FILMOVÉ PREMIÉRY

Kde je život, tam je naděje. Hawking i ukrajinský kanibal

VIDEA

A je po Oscarech. Česká kina budou ale oceněné i nominované snímky vítat ještě několik týdnů. Tentokrát je na řadě filmová adaptace života Stephena Hawkinga Teorie všeho. Odvážní diváci zase můžou společně s Petrem Jáklem zažít české Blair Witch a na ukrajinské vesnici pátrat po tajemném kanibalovi. A pokud se někdo chce dívat na hezké obrázky, nechť navštíví akční Focus s Willem Smithem.

Teorie všeho (Theory of Everything)

Eddie Redmayne není prvním hercem, který ve filmu ztvárnil Stephena Hawkinga. Roli geniálního teoretického fyzika si zkusil už i Sherlock Benedict Cumberbatch. Na rozdíl od Redmaynea za ni ale neobdržel Oscara. Teorie všeho Jamese Marshe (Muž na laně) je citlivým a působivým vyprávěním příběhu muže, kterému ve 21 letech řekli, že mu kvůli jeho onemocnění zbývají dva roky života. Nyní, v roce 2015 je mu 73 let a má tři děti.

Životopisný / Romantický / Drama
Velká Británie, 2014, 123 min
Režie:
 James Marsh
Scénář: Anthony McCarten
Hrají: Eddie Redmayne, Felicity Jones, Emily Watson, Harry Lloyd, David Thewlis, Charlie Cox a další​

Hodnocení ČSFD.cz: 77 %
Hodnocení IMDb.com: 7,8/10

Focus

Režisérská dvojice Glen Ficarra a John Requa se na plátna vrací s akční krimikomedií Focus. Do hlavních rolí páru podfukářů, kteří se milují i nenávidí, měli být podle serveru IMDb.com původně obsazeni Emma Stone a Ryan Gosling. Ti si zahráli už ve starším snímku obou režisérů Bláznivá zatracená láska. Nakonec si ale vybrali ostříleného Willa Smithe a novou hollywoodskou divu Margot Robbie (Vlk z Wall Street).

Komedie / Krimi / Drama / Romantický
USA, 2015, 105 min
Režie:
 Glenn Ficarra, John Requa
Scénář: Glenn Ficarra, John Requa
Hrají: Margot Robbie, Will Smith, B.D. Wong, Rodrigo Santoro, Gerald McRaney, Adrian Martinez a další​

Hodnocení ČSFD.cz: prozatím nehodnoceno
Hodnocení IMDb.com: 7/10

Ghoul

Režisér a scenárista Petr Jákl si zatím libuje v žánrech, které se v Česku jen tak netočí. Pět let po akčním filmu Kajínek přichází s duchařským hororem Ghoul. V něm bude navazovat na fenomén „found footage“, který kdysi započal Záhadou Blair Witch a pokračoval třeba sérií Paranormal Activity. Jáklův pseudodokument se odehrává v ukrajinském stavění, kde ve 30. letech řádil kanibal. A podle všeho tu „cosi“ řádí dodnes.

Horor / Thriller
Česko, 2015, 91 min
Režie:
 Petr Jákl ml.
Scénář: Petr Bok, Petr Jákl ml.
Hrají: Jennifer Armour, Jeremy Isabella, Paul S. Tracey, Debra Garza, Alina Golovlyova a další​

Hodnocení ČSFD.cz: prozatím nehodnoceno
Hodnocení IMDb.com: prozatím nehodnoceno

Fénix (Phoenix)

Německý režisér Christian Petzold se ve snímku Fénix vrací do června 1945, kdy přijíždí z Osvětimi zpátky domů do Berlína zjizvená židovka Nelly (Nina Hoss). Okamžitě se vydává hledat svého manžela Johnnyho (Ronald Zehrfeld). Ten v ní ale svou ženu nepoznává. Vidí jen silnou podobu. A tak se ji rozhodne využít k získání dědictví jejího rodinného bohatství. Nelly na hru přistupuje, aby zjistila, co je její muž vlastně zač.

Drama
Německo, 2014, 98 min
Režie:
 Christian Petzold
Scénář: Christian Petzold, Harun Farocki
Hrají: Nina Hoss, Ronald Zehrfeld, Nina Kunzendorf, Imogen Kogge, Kirsten Block, Eva Bay a další​

Hodnocení ČSFD.cz: 74 %
Hodnocení IMDb.com: 7,5/10

Violette

„Ošklivost u ženy je smrtelný hřích,“ říká Violette (Emmanuelle Devos), hlavní hrdinka stejnojmenného filmu francouzského režiséra a herce Martina Provosta. Kvůli nízkému sebevědomí se místo reálného života často uchylovala k literatuře. Díky seznámení se spisovatelkou Simone de Beauviorovou (Sandrine Kiberlain) navíc zjistí, že nemusí být pouhým čtenářem, ale i výborným vypravěčem. Snímek je založen na osudech obou známých spisovatelek.

Životopisný
Francie, 2013, 139 min
Režie:
 Martin Provost
Scénář: Martin Provost, Marc Abdelnour, René de Ceccatty
Hrají: Emmanuelle Devos, Sandrine Kiberlain, Olivier Gourmet, Catherine Hiegel a další

Hodnocení ČSFD.cz: 70 %
Hodnocení IMDb.com: 6,8/10

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.