Ruská restaurace musela zavřít. Kuchař urazil zabitého Motorolu

Humor se nenosí

Ruská restaurace musela zavřít. Kuchař urazil zabitého MotoroluNOVÉ
Arsen Pavlov Foto: FOTO: Shutterstock
1
Svět
Echo24
Sdílet:

Zavřením restaurace v Petrohradu skončil neuctivý příspěvek na Facebooku o zabitém ruském bojovníkovi na Donbasu přezdívaném Motorola, který zveřejnil kuchař a zakladatel podniku Gregory Pašukevič. Vysloužil si kritiku za to, že si utahoval z Arsena Pavlova proto, že v Rusku se živil mytím aut, a navezl se také do jeho manželky. Informovala o tom britská BBC. Motorola, který bojoval na straně proruských separatistů, zemřel při bombovém útoku v Doněcku minulý týden.

„Včera myl auta a ona cucala p*ro. Nyní jsou to hrdinové. Naděje Doněcké lidové republiky,“ napsal Pašukevič na svém Facebooku krátce poté, co Arsen Pavlov, známý pod přezdívkou Motorola, zemřel ve výtahu domu, v němž v Doněcku bydlel.

Příspěvek sice smazal, ale novinář ruského bulvárního listu Komsomolskaja pravda Dmitrij Stešin ho mezitím stihl sdílet na Twitteru, kde ho sleduje víc než 85 tisíc lidí. Tweet vyvolal bouři nevole a uživatelé sociálních sítí se naváželi také do restaurace C1tizen, kterou Pašukevič založil a byl zároveň šéfkuchařem. Jeden uživatel mu vzkázal, že Rusům určitě do jídla plive.

Kritiku nezmírnila ani omluva, kterou Pašukevič zveřejnil. Nakonec oznámil, že restauraci zavírá. „Co bylo řečeno, se nedá vzít zpátky. Rád bych se omluvil těm, které jsem rozčílil, a rozloučil se s těmi, kdo k nám chodili,“ napsal podle BBC na ruské sociální síti VKontakte.

Ruský občan Arsen Pavlov se jako velitel separatistického praporu Sparta chlubil, že osobně zastřelil 15 ukrajinských vojáků, kteří padli do zajetí. Figuroval i na sankčním seznamu Evropské unie. Někdejší veterán čečenského tažení získal ohlas i díky nápadu poskytovat ruským médiím exkluzivní záběry z kamer připevněných na přilbách bojovníků praporu Sparta. V Doněcku se s ním ve středu přišly rozloučit tisíce lidí. Kreml se od něj distancoval.

Čtěte také: Velitel Motorola mrtev. Dali mu bombu do výtahu agenti Kyjeva?

Výbuch v Doněcku. Vůdce separatistů hovoří o atentátu

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články