4 Oceněné víno z Moravy

Moravský úspěch. Pálava ze Sonberku patří mezi nejlepší světová vína

NOVÉ

Témata:

Velkého mezinárodního úspěchu dosáhlo moravské vinařství Sonberk, když jeho víno zařadil prestižní světový magazín Decanter mezi nejlepší světová vína. Konkrétně jde o o sonberskou Pálavu 2015 VOC, která se dostala mezi 34 nejlépe hodnocených vín Decanter World Wine Awards 2017 a získala platinovou medaili Best in Show.

Toto víno je vyrobeno výhradně z hroznů odrůdy Pálava a bylo oceněno jako nejlepší suché aromatické víno. Podle magazínu Decanter se moravská Pálava stala v tomto roce mezinárodní senzací. Porotci na tomto víně ocenili zejména jeho vynikající plnost, v chuti objevili tóny broskví a hrušky smíchané s tóny mandlí.

Sami vinaři ze Sonberku charakterizují své víno takto: „Vůně čerstvě rozmačkaných hroznů, čajové růže, exotického ovoce, doplněná o příjemnou kořenitost. Chuť je hutná a výrazná, kopírující aromatický profil vína. Dlouhotrvající závěr plný ovocnosti a kořenitosti doplňuje zážitek z tohoto vína.“

Není to poprvé, kdy Vinařství Sonberk získalo mezinárodní ocenění. Před čtyřmi lety například ocenil americký časopis Wine and Spirits Ryzlink rýnský z roku 2008.

Samotné vinařství Sonberk v Popicích vzniklo v roce 2003 a odkazuje se na středověkou tradici pěstování vinné révy v oblasti pod Pálavou. Sonberský vinohrad se rozprostírá na ploše více než 40 hektarů a obklopuje budovu vinařství na úpatí vrchu Slunečná. Zaměřuje se zejména na Ryzlink rýnský, Pálavu a Tramín, z ručně sklízených hroznů vyrábí ročně 150 000 lahví bílých přívlastkových vín.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.