Moravský úspěch. Pálava ze Sonberku patří mezi nejlepší světová vína

Oceněné víno z Moravy

Moravský úspěch. Pálava ze Sonberku patří mezi nejlepší světová vínaNOVÉ 4
Ekonomika
Echo24
Sdílet:

Velkého mezinárodního úspěchu dosáhlo moravské vinařství Sonberk, když jeho víno zařadil prestižní světový magazín Decanter mezi nejlepší světová vína. Konkrétně jde o o sonberskou Pálavu 2015 VOC, která se dostala mezi 34 nejlépe hodnocených vín Decanter World Wine Awards 2017 a získala platinovou medaili Best in Show.

Toto víno je vyrobeno výhradně z hroznů odrůdy Pálava a bylo oceněno jako nejlepší suché aromatické víno. Podle magazínu Decanter se moravská Pálava stala v tomto roce mezinárodní senzací. Porotci na tomto víně ocenili zejména jeho vynikající plnost, v chuti objevili tóny broskví a hrušky smíchané s tóny mandlí.

Foto:

FOTO: Vinařství Sonberk

Sami vinaři ze Sonberku charakterizují své víno takto: „Vůně čerstvě rozmačkaných hroznů, čajové růže, exotického ovoce, doplněná o příjemnou kořenitost. Chuť je hutná a výrazná, kopírující aromatický profil vína. Dlouhotrvající závěr plný ovocnosti a kořenitosti doplňuje zážitek z tohoto vína.“

Není to poprvé, kdy Vinařství Sonberk získalo mezinárodní ocenění. Před čtyřmi lety například ocenil americký časopis Wine and Spirits Ryzlink rýnský z roku 2008.

Samotné vinařství Sonberk v Popicích vzniklo v roce 2003 a odkazuje se na středověkou tradici pěstování vinné révy v oblasti pod Pálavou. Sonberský vinohrad se rozprostírá na ploše více než 40 hektarů a obklopuje budovu vinařství na úpatí vrchu Slunečná. Zaměřuje se zejména na Ryzlink rýnský, Pálavu a Tramín, z ručně sklízených hroznů vyrábí ročně 150 000 lahví bílých přívlastkových vín.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

ekonomika
×

Podobné články