Sandokan Bedi prozradil, že ho vychovávali Češi

Televizní legenda

Sandokan Bedi prozradil, že ho vychovávali ČešiNOVÉ 1
Panorama
Sdílet:

Indický herec Kabir Bedi, který se proslavil jako seriálový malajský bojovník za nezávislost Sandokan, má k Česku vřelý vztah. Osmašedesátiletý herec je tu potřetí, k Čechům se vážou i jeho vzpomínky na dětství. Asi půl roku vyrůstal v Indii v péči české rodiny, řekl v Plzni, kam přijel jako hlavní hvězda mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Juniorfest.

"Když mi bylo sedm let, moje matka odjela do Barmy pracovat pro OSN, v té době jsem žil s českou rodinou v Indii. Teta Jana a její manžel se o mě starali. Jedny z nejlepších měsíců mého dětství jsou spojené s Čechy, pamatuji si na úžasný úsměv, laskavou péči a vřelost, kterou mi teta Jana dávala," řekl Bedi, který s dcerou rodiny udržoval dlouho kontakty.

Do Čech, kde byl koprodukční evropský seriál o Sandokanovi na začátku 80. let velmi populární, se dřív nedostal. Jen podle návštěv v Maďarsku a v Jugoslávii za minulého režimu odhadoval popularitu příběhů o pirátovi, který bojuje proti koloniální nadvládě. Nyní je herec se stále uhrančivým pohledem, hlubokým hlasem a prošedivělými vlasy a bradkou na třetí návštěvě ČR. Jednou tu natáčel a asi před dvěma lety byl hostem festivalu bollywoodských filmů v Praze.

Čtěte také:

Oznámení v Timesech rozesmutnilo fanynky Sherlocka

Praha Bang Bang. Česko těží z úspěchu bollywoodského trháku

Příběh o Sandokanovi otevřel Bedimu cestu na evropská a americká filmová plátna a ovlivnil ho na celý život. Původně ale chtěl být architektem, studoval však nakonec historii. Kariéru zahájil v rozhlase, později odešel do Bombaje a pět let se věnoval reklamě. Až pak se dostal do Bollywoodu a potom i k Sandokanovi a dalším rolím. Mihl se v seriálu Dynastie, byl pravou rukou hlavního padoucha bondovky Chobotnička, objevoval se v nekonečném seriálu Báječní a bohatí. "Teď se chystám hrát historického padoucha ve velkém bollywoodském filmu, zároveň končí mé turné po Kanadě, kde v divadle hraji stavitele Tádžmahalu," řekl Bedi.

Příběh Sandokana podle knihy italského spisovatele Emilia Salgariho před natáčením vůbec neznal, je ale prý paralelou příběhu Bediho rodičů. Stejně jako se pirát zamiloval do britské dívky, Bediho otec se na studiích v Oxfordu zamiloval do britské studentky. "Odešli spolu do Indie a společně bojovali proti britské nadvládě, oba byli vězněni," řekl herec o svých rodičích. I když Sandokan musel podle něj za svou věc užít i násilí a boj, sám jako způsob řešení konfliktů pro dnešní svět vidí mírový přístup indického vůdce Mahátma Gándhího. Herec do Plzně přijel v triku s Gándhího portrétem. "Není to snadná profese, je to bolest, potěšení, nebezpečí, ale je to velmi smysluplná cesta, která mi hodně dala," dodal Bedi o herectví.

Sdílet:

Hlavní zprávy