Kandidátka ANO kopíruje Sex ve městě. Pózuje v negližé

KAMPAŇ DO SENÁTU

Kandidátka ANO kopíruje Sex ve městě. Pózuje v negližéNOVÉ
Domov

Echo24

Psycholožka Laura Janáčková, která kandiduje v letošních senátních volbách za hnutí ANO, přišla s odvážnými volebními plakáty a mottem „Láska, sex a politika“. Na billboardy, které jsou k vidění třeba na pražském Hlavním nádraží, se nechala nafotit pouze v úsporné noční košilce.

Janáčková se zřejmě nechala inspirovat herečkou Sarah Jessicou Parkerovou, která v seriálu Sex ve městě je vyfocena ve stejné póze pro reklamu na autobuse. Barva košilky i peřiny jsou k nerozeznání podobné.

Na Facebooku už vzbudila nezvykle provokativní volební kampaň obrovské reakce a lidé si odvážné fotografie senátní kandidátky přeposílají. Někteří vítají nápad se slovy „Laura jede“, jiní volí mnohem ostřejší výrazy a přirovnávají to ke kampani nějakého vykřičeného domu.

Janáčková na Facebooku děkuje za všechny reakce a svůj nápad obhajuje. „Mám samozřejmě krásné fotky v bílé rozhalence, v kostýmu nebo v doktorském plášti jako všichni. Ale nejsem politik, chci dělat politiku trochu jinak, a i proto ta netradiční kampaň,“ říká.

Laura Janáčková pracuje ve zdravotnictví jako psycholožka. Pomáhá nejen onkologickým pacientům, ale řeší také partnerské vztahy a sexuální problémy.

Čtěte také: Politici kopírují Babiše. Vévodí rozhalená bílá košile

Na sex lákali také mladí sociální demokraté

Před dvěma týdny vzbudila rozpaky kampaň ČSSD ve zlínském kraji. Mladí sociální demokraté použili na plakátu nahý ženský klín zakrytý pouze rukou a doplnili heslem „Pro spoustu z nás to bude poprvé“. Po kritice byl obrázek z facebookových stránek stažen.

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová (ČSSD) plakát kritizovala. „Myslím si, že se nemá používat sex v kampani. Je obecně problém, jak se u nás používá ženské tělo v reklamě. Zrovna strana jako ČSSD, při pohledu na její evropský kontext, by si to dovolit neměla,“ řekla tehdy pro ECHO24.cz.

Čtěte také:

ČSSD opět láká na erotiku. Volby přirovnává k prvnímu sexu

Volby jako první sex: ČSSD odstranila klín, škodolibosti maže