Poslanec Laudát zastavil tramvaje. Spletl si silnici s kolejemi

KOLOAUTOJÍZDA

Poslanec Laudát zastavil tramvaje. Spletl si silnici s kolejemiNOVÉ 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Místopředseda poslanců TOP 09 František Laudát zastavil provoz tramvají v pražských Kobylisích. V úterý podvečer najel na nezpevněný tramvajový pás, na kterém jeho auto uvízlo. Laudát tvrdí, že za to může nepozornost při řízení, ale že nebyl pod vlivem alkoholu. To prokázal i dechová zkouška. Cestujícím pražské MHD se omluvil za zdržení v cestě na svém Facebooku.

„Krátce před 19. hodinou zkomplikoval dopravu v Praze na Zenklově ulici místopředseda poslaneckého klubu TOP 09 František Laudát. Svým vozem najel na tramvajový pás a snažil se po něm jet. Když už jeho Mazda začala drhnout podvozkem o koleje, zastavil,“ uvedl web Tíseň.tv, který o případu informoval první. A který ho také zdokumentoval na videu.

Podívejte se: Auto poslance musel vyprostit z kolejí jeřáb

„Vjel mi do křižovatky blbě člověk, tak jsem po něm koukal, co udělá, protože byl nějaký zmatený. A zahnul jsem na kolej. Myslel jsem, že to tady někde vyjedu, a zadřel jsem se,“ řekl k nehodě poslanec. Přiznal přitom, že po kolejí cestoval delší dobu. „Vožralej nejsem,“ dušoval se a potvrdila to i dechová zkouška městských strážníků.

 

Vůz z kolejí odstranil až jeřáb dopravního podniku. Jeho asistenci i zdržení provozu Laudát bude muset zřejmě zaplatit. „Včera se mi díky vlastní chybě povedlo zablokovat tramvajovou dopravu mezi Palmovkou a Kobylisy. Omlouvám se všem cestujícím, kteří museli čekat na odstranění mého vozidla,“ umluvil se na svém Facebooku.

Při incidentu nebyl nikdo zraněn.

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov