Hledaný podnikatel Savov je v Londýně

Hledaný podnikatel Savov je v LondýněNové
František Savov Foto: Foto: Echo24.cz
1
Domov

Podnikatel František Savov, po kterém policie pátrá od března, se skrývá v Londýně. Informace přinesl deník Insider. Policisté ale odmítají sdělit, zda požádali o vydání mezinárodního zatykače. Savov je obviněný v kauze údajných miliardových daňových podvodů. 

Policie se podle Insideru o aktuálním místě pobytu Savova dozvěděla díky odposlechům, nikoli však samotného Savova. „Šlo o jiné lidi a nejednalo se o odposlechy telefonů,“ řekl Insideru jeho zdroj. Šlo prý zřejmě o informace, které zachytily tzv. prostorové štěnice. 

Mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej potvrdil, že policie v rámci tohoto případu jednoho člověka hledá. „Mohu pouze uvést, že pátráme po jedné osobě. Více informací poskytovat nebudeme,“ sdělil. Odmítl uvést, zda je na Savova vydán evropský zatykač, který by umožnil podnikatele v cizině zadržet. 

Savovův mediální zástupce Michal Donath novinářům řekl, že Savov má v Londýně již několik let dům a kancelář a že to je veřejně známá věc. Donath odmítl, že by se Savov v Londýně ukrýval. 

V kauze daňových úniků za zhruba 780 milionů korun bylo podle médií obviněno celkem deset lidí. Savov podle dřívějšího vyjádření považuje policejní vyšetřování za nestandardní a cítí se nevinen. 

Savov je vlivným podnikatelem na mediálním trhu. Vlastní vydavatelství Mladá fronta s jeho tituly E15, Euro, časopisem Lidé a země a odbornými a dětskými periodiky. Kromě toho vlastní investiční fond.