Strach z cizinců: Čína bude snímat otisky prstů všech příchozích

Bezpečnostní opatření

Strach z cizinců: Čína bude snímat otisky prstů všech příchozíchNOVÉ
Foto: Ilustrační foto: Shutterstock.com
1
Svět
Echo24
Sdílet:

Na čínských letištích čeká na cizince kromě kontroly pasu a víz od února nová procedura. Země chce mít lepší informace o lidech, kteří vstoupí na její území, a bude tak snímat jejich otisky prstů. Bude se to týkat všech cizinců od 14 do 70 let, výjimku budou mít diplomaté.

Čínu minulý rok navštívilo podle ABC News 76 milionů cizinců, kteří pochází především z Jižní Koreje, Japonska, Spojených států a Ruska. Od letošního února začnou čínská letiště a hraniční kontroly všem příchozím snímat otisky prstů. Mazinárodní letiště v Šen-čenu na jihu Číny u hranic s Hong Kongem bude prvním místem, kde bude v pátek zavedené nové opatření.

Čínské ministerstvo veřejné bezpečnosti uvedlo, že snímání otisku prstů je v zájmu bezpečnosti a ochrany hranic a že to odpovídá požadavkům v jiných zemích. Otisky prstů cizinců snímá i Japonsko a u některých cizinců i Spojené státy.

„Úřady zajistí, aby byl nový systém efektivní a nezpůsobil žádná zdržení,“ uvedlo ministerstvo na svých stránkách. Do konce roku by se opatření mělo rozšířit na všechny hraniční přechody po celé Číně.

Opatření se týká osob ve věku od 14 do 70 let. Cizinci s diplomatickým pasem nebo pocházející ze zemí, které mají reciproční dohody s Čínou, budou z povinnosti vyjmuti.

Čtěte také: Až 90 % cizineckých úřadů v Německu nedokáže ověřit otisky

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články