Češi nejvíc ,googlí‘ Pohlreicha. Ukrajinci Putina a Rusové jeho ženu

Co zajímá Čechy

Češi nejvíc ,googlí‘ Pohlreicha. Ukrajinci Putina a Rusové jeho ženuNOVÉ 1
Svět

ac Echo24

Kim Kardashian, Cristiano Ronaldo a Lionel Messi. Tak zní podle časopisu Time a statistiky Googlu jména tří nejvyhledávanějších lidí na světě za rok 2015. Ukrajinci zase nejvíce hledali ruského prezidenta Vladimira Putina a Rusové pak jeho bývalou ženu Ludmilu. Češi oproti ostatním zemím nevyhledávali nejvíce ani prezidenta ani hvězdy showbyznysu či sportu, ale kuchařskou celebritu Zdeňka Pohlreicha.

,,Tahle strouhanka je jako písek na chodníky,“ zní jedna z mírnějších vět, které současná hvězda televizní gastronomické scény pro zvýšení popularity ve svých pořadech pronáší. Zdeňku Pohlreichovi, který má na televizi Prima velmi sledovanou kuchařskou show ,,Ano, šéfe!“ v níž navštěvuje skomírající restaurace, kritizuje je a radí jim, jak by měly vařit lépe, jeho popularita dokonce podle časopisu Time vynesla v České republice titul nejvyhledávanějšího člověka přes vyhledávač Google v roce 2015.

V přehledu všech zemí, kde se vyhledávač používá tak Česká republika ještě spolu s Falklandskými ostrovy, kde lidé chtěli nejvíce vědět o Jamiem Oliverovi, poněkud vyčnívá, jelikož v ostatních zemích se nejvíce vyhledávali spíše zpěvačky, sportovci nebo politici. V čele s americkou hvězdou sociálních sítí, která svůj úspěch zakládá z velké části na svém pozadí, Kim Kardashian. Ta stála v čele žebříčku hned 26 zemí. V jejím závěsu pak byli fotbalisté Lionel Messi a Cristiano Ronaldo.

V přehledu 161 zemí také poměrně vyčnívá Ukrajina, kde si Ukrajinci nejvíce do Googlu zadávali jméno ruského prezidenta Vladimira Putina, uzurpátora ukrajinského Krymu. Stejně byl Putin nejhledanější i v další zemi, kterou Rusko ohrožuje – v Litvě. V Rusku si naopak lidé negooglili nejčastěji Putina, ale jeho bývalou manželku Ludmilu Putinovou, se kterou se Putin po 31 letech v roce 2014 rozvedl.

Na Slovensku se stal nejvyhledávanější osobou ne příliš překvapivě slovenský rapový zpěvák Rytmus. V Keni se lidé zase nejvíce zajímali o Baracka Obamu, který zde má své kořeny.

Čtěte také: Twitter chystá průlom: prodlouží vzkaz ze 140 na 10 000 znaků