Půjdeme do vás! Bartošova strana vyhrožuje gayům likvidací

Tvrdý zásah proti Prague Pride

Půjdeme do vás! Bartošova strana vyhrožuje gayům likvidacíNOVÉ 2
Domov
Echo24
Sdílet:

Předseda krajně pravicové Národní demokracie Adam B. Bartoš napsal velmi ostrý dopis ředitelovi festivalu homosexuálů Prague Pride Czeslawovi Walekovi. V něm jemu i gay komunitě vyhrožuje tvrdým zásahem proti chystanému srpnovému průvodu a vyzývá k jeho zrušení. V případě neuposlechnutí neonacista slibuje, že bude letošní ročník Prague Pride posledním.

Adam B. Bartoš vyhrocuje svou extrémistickou rétoriku a vyhrožuje pořadatelům a účastníkům pražské Prague Pride likvidací. Jednání by svou charakteristikou mohlo splňovat podstatu trestného činu podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod.

Své plánované akce proti homosexuálům oznámil na Twitteru před časem dosti nevybíravě jako „kampaň proti bukvicím“. Na internetu zveřejnila strana i záznam z přednášky, kde na toto téma vystupují příznivci hnutí.

„Naše strana připravuje řadu aktivit, kterými chce na nepřijatelnost podobných zvrácených iniciativ poukázat. Míra této kampaně bude záviset na ochotě ustoupit od záměru konat Prague Pride,“ napsal Bartoš. „Ustoupila-li by Vaše organizace od plánování pochodu, ustoupíme přirozeně od protikampaně.“

Svoje radikální názory a výhrůžky zveřejnil na webové stránce xenofobní organizace s celým názvem NE Bruselu – Národní demokracie v otevřeném dopisu ředitelovi festivalu Walekovi. Nebral si přitom téměř žádné servítky a slibuje rovnou tvrdý zásah a zrušení celé akce gay kultury v Praze.

„Už nyní máme připravenu řadu nápadů, jak demonstrovat občanům Prahy i České republiky, že jde o perverzní aktivity, které je ohrožují. Jako strana hájící konzervativní hodnoty vnímáme dokonce jako svoji povinnost proti takovému pochodu rázně zakročit,“ vyhrožuje vůdce extrémistů. „V tomto ohledu jednáme s dalšími podobně orientovanými politickými i nepolitickými subjekty, kterým se Vaše aktivity rovněž nelíbí. Jsme tak připraveni pochod zablokovat a to mnohem razantněji, než tomu bylo v loňském roce.“

‚Pokud neustoupíte, bude letošní ročník poslední‘

Ohání se přitom podle něj pragmatickým rozhodnutím slovenských homosexuálů, kteří se po kritických reakcích rozhodli letos svůj průvod nekonat. Bartoš naznačuje, že by mělo být v zájmu organizátorů, aby se účastníci nemuseli bát o svou bezpečnost.

V dopise se pak jen okrajově zmiňuje o důvodech svého jednání, které prý budou veřejnosti v následujících týdnech v rámci chystané antikampaně prezentovat. Bartoš mluví o „argumentech týkající se zdravotních rizik, bezpečnostních rizik, možného vyhrocení postojů české společnosti vůči Vaší komunitě, či ohrožení morálky“.

Bartoš dále nejasně naznačuje, že by se Bartoše a členů ND účastníci neměli bát, protože oni budou „pouze“ průvod blokovat. „Váš pochod vzbuzuje u některých dalších subjektů na národovecké scéně takové vášně, které ani já a mí kolegové nemusíme zvládnout uklidnit a nemůžeme za ně nést odpovědnost,“ slibuje mrazivě Bartoš.

„Stanovisko Národní demokracie je jasné. Neustoupíte-li od konání letošního ročníku Prague Pride, pak budete muset počítat s tím, že tento ročník bude poslední. Nevyhodnotíte-li totiž zodpovědně rizika do 15. srpna, pak po tomto termínu nebude možné předejít jejich důsledkům,“ uzavírá výhrůžný dopis předseda ND.

Čtěte také: ‚Židovská otázka dosud nevyřešena.‘ Antisemita u hrobu Hrůzové

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články