‚Stavte se doma, máme pro vás překvapení,‘ Policie rozesílá pohledy hledaným

‚Stavte se doma, máme pro vás překvapení,‘ Policie rozesílá pohledy hledanýmNOVÉ
Domov

letní kampaň

mh

Organizace Europol vytvořila 21 unikátních pohlednic pro 21 nejhledanějších osob, které touto formou zve k návratu do vlasti. Letní akcí chce veřejnosti ukázat jejich tváře a doufá, že jim veřejnost poskytne informace o tom, kde se hledaní pohybují. Jedna z pohlednic vznikla i pro Čecha Petra Zdražila, kterého Europol v pohlednici zve na studené české pivo.

„Drahý Petře, máme pro tebe studenou plzničku a obrovský dárkový poukaz. Nepromarni tuto šanci! Měj se, česká policie,“ píše se v pohledu na kterém je zobrazena Staroměstská radnice a poukaz na 100 000 eur, který je možný utratit ve vězení.

Foto:

Foto: Europol/eumostwanted.eu

Chorvatská policie zase hledá muže se jménem Marko Nikolić. „Drahý Marko, vodám Jaderského moře se po tobě stýská. Pojď si s námi zaplachtit a vezmeme tě na výlet, na který nikdy nezapomeneš, s pozdravem policie.“

Foto:

Foto: Europol/eumostwanted.eu

Švédská policie, po vzoru místního obchodního domu, na svou pohlednici nakreslila pro jistotu i návod, jak má veřejnost postupovat, když hledaného Simona uvidí.

Foto:

Foto: Europol/eumostwanted.eu

Další obrázky si můžete prohlédnout zde.

Europol již dříve chytře využil humor, aby upoutal pozornost veřejnosti. Loni před Vánocemi například vyrobil adventní kalendář sestavený z portrétů nejhledanějších uprchlíků.

Čtěte také: Policie obvinila po 30 letech tři příslušníky StB. Vyhrožovali lékaři zabitím celé rodiny

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články