Ťok bude mít náměstkyni číslo sedm, svou asistentku

Sedm náměstků ministra

Ťok bude mít náměstkyni číslo sedm, svou asistentkuNOVÉ
Dan Ťok Foto: Wikimedia Commons
1
Krátké zprávy
Echo24
Sdílet:

Novou náměstkyní ministra dopravy Dana Ťoka (ANO) se stane dosavadní ředitelka sekce jeho kabinetu Lenka Voplatková. Do loňského listopadu Voplatková pracovala jako asistentka vedení Skansky včetně tehdejšího generálního ředitele Ťoka. Ministr podle dnešní Mladé fronty Dnes (MfD) hájí její povýšení novým služebním zákonem, který nepočítá s funkcí vrchního ředitele.

Voplatková se stane jedním ze sedmi náměstků, před Ťokovým nástupem na ministerstvo měl úřad o tři náměstky méně, uvedl list. Dalším náměstkem se stane i dosavadní ředitel legislativně právní sekce Jakub Kopřiva. Pod Voplatkovou, která má podle MfD jen bakalářský titul z Univerzity Jana Amose Komenského, budou spadat vnější vztahy ministerstva či bezpečnost na silnicích včetně agendy Besipu.

Podle bývalého ministra dopravy za ODS Zbyňka Stanjury má každý ministr právo přivést si vlastního šéfa svého kabinetu. „Je to nefér k příštímu ministrovi,“ komentoval jmenování Voplatkové náměstkyní. Považuje to navíc za popření slibů vlády, že bude šetřit a efektivněji řídit veřejnou správu.

Ministerstvo dopravy plánuje přerozdělení sekcí mezi jednotlivé náměstky a od 1. června chystá dílčí úpravy organizační struktury s cílem ji sladit s novým služebním zákonem. 

Čtěte také: Skanska čelí podezření z korupce z doby kdy ji řídil Ťok

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz